Publicēts 18 maijs 2015

DSC 7412Otrdien, 19.maijā, Rīgā ieradīsies pārstāvji no Eiropas Kosmosa aģentūras un Eiropas Komisijas, lai piedalītos starptautiskā seminārā “Satelītresursu pielietojums: Baltijas valstu iespējas. Sabiedrības, uzņēmumu un valsts pārvaldes iestāžu ieguvumi.” Pasākumā informēs par to, kā uzņēmumi savā darbā var izmantot bezmaksas datus no satelītiem.

Pasākums ir viens no Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē pasākumiem, un tā mērķis ir iepazīstināt uzņēmējus un sabiedrību ar kosmosa resursiem un to pielietošanas iespējām tautsaimniecībā. Seminārā ar prezentācijām piedalīsies Eiropas Kosmosa aģentūras, Eiropas Globālās navigācijas satelītu sistēmu aģentūras (GSA), Eiropas Komisijas, kā arī noslēgumā diskusijā piedalīsies Baltijas nacionālo kosmosa industrijas atbalsta organizāciju pārstāvji.

Seminārā Baltijas valstu mazie un vidējie uzņēmumi saņems informāciju par satelītdatu resursiem, kas bez maksas pieejami no Zemes pavadoņiem ES satelītprogrammās Copernicus un Galileo / EGNOS un šo datu potenciāliem piemērošanas veidiem. Seminārā arī būs gan teorētiska informācija, gan praktiskas demonstrācijas, kā attiecīgajiem resursiem piekļūt. Būs iespēja uzklausīt uzņēmēju stāstus un prezentācijas, kuri jau nodrošina attiecīgu produktu piedāvājumu tirgū vai tos vēl attīsta.

Semināra noslēgumā paredzēta paneļdiskusija, kurā apspriedīs kosmosa industrijas attīstības atšķirības Baltijas valstīs, kā arī to, kā veicināt Latvijas un Baltijas valstu sadarbību, lai sekmētu tādu jaunu inovatīvu produktu izstrādi, kas izmanto satelītresursus. Pusdienu laikā plānota pasākuma neoficiālā daļa, kuras laikā visi semināra dalībnieki varēs iepazīties un pārspriest potenciālas sadarbības iespējas kosmosa nozarē.

Seminārs būs interesants jebkuram IT un elektronikas nozares uzņēmumam, kas meklē jaunas tirgus nišas. Īpaši aicinātas valsts pārvaldes iestādes, kuru pienākumos ir kontrolēt, pārbaudīt un monitorēt teritoriāli lielus objektus un infrastruktūras.

Seminārs noritēs viesnīcā “MONIKA”, Elizabetes ielā 21, Rīgā. Darba valoda - angļu. Dalība - bezmaksas. Pielikumā – pasākuma programma. Reģistrācija dalībai seminārā http://www.eurisy.org/event-satellite_applications_benefits_for_the_Baltics/about

Nākamā dienā, 20.maijā, sarunas turpināsies Kauņā, Lietuvā, kur Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komisija organizē konferenci “Boosting regional success in space: the Baltic way!”. Plašāka informācija pieejama pasākuma oficiālajā vietnē http://www.eesc.europa.eu/?i=portal.en.events-and-activities-lithuania-region-and-space 

Organizatori piedāvā transportu vienā virzienā 19.maija vakarā. Vietu skaits ir ierobežots, interesentus lūgums pieteikties M.Cēberei pēc iespējās ātrāk.

Semināru organizē Latvijas Kosmosa tehnoloģiju un pakalpojumu klastera koordinators, nodibinājums “Ventspils Augsto tehnoloģiju parks”, sadarbībā ar starptautisku organizāciju ar 25 gadu pieredzi kosmosa resursu popularizēšanā - Eurisy.

Vairāk informācijas

Maija Cēbere
Kosmosa tehnoloģiju un pakalpojuma klastera projekta vadītāja
Ventspils Augsto tehnoloģiju parks
Best regards,
Tālr./ Phone: +371 63 63 04 35
Mob./ Mobile: +371 2772 3969
E-pasts/ e-mail: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Fakss/ Fax: +371 63664934
Web: www.vatp.lv

Informāciju sagatavojis Ventspils Augsto tehnoloģiju parks