Publicēts 08 jūnijs 2015

EuroNanoForum2015 452x35210. - 12. jūnijā Rīgā Latvijas Universitāte un Somijas kompānija Spinverse organizē gada lielāko nanotehnoloģiju pasākumu Eiropā - konferenci EuroNanoForum 2015, kurā pasaules un Eiropas lielākie uzņēmumi un zinātnieki apmainīsies ar saviem jaunākajiem zinātniskajiem atklājumiem un plāniem, kā arī veidos jaunas partnerattiecības. Tas ir nozīmīgs notikums Latvijas zinātnē, jo dod iespēju Latvijai un Latvijas zinātniekiem parādīt savas zināšanas, sasniegumus un potenciālu, tādējādi paceļot savu darbību jaunā līmenī, kā arī veicinot investīciju piesaisti Latvijas intelektuālā potenciāla attīstīšanai.

EuroNanoForum konferences ir nozīmīgākās savā nozarē Eiropā un kalpo kā platforma diskusijām starp zinātniekiem, industrijas un politikas plānošanas pārstāvjiem, kā arī uzņēmējiem. Kopumā konference EuroNanoForum 2015, kas ir lielākais nanotehnoloģiju pasākums Eiropā, pulcēs aptuveni 1200 dalībnieku no 50 valstīm. No Latvijas tajā piedalīsies apmēram 150-200 pārstāvju - zinātnieki, izglītības iestāžu un uzņēmumu pārstāvji u.c.

EuroNanoForum 2015 konferences galvenā tēma ir “Nanotehnoloģijas Eiropas konkurētspējai”, un tās ietvaros uzstāsies dažādu nanotehnoloģiju nozaru pārstāvji, aptverot plašu tēmu loku 15 dažādās sesijās. Savu dalību ir apstiprinājuši:

  • Apbalvojuma “Eiropas Galvenā tehnoloģiju amatpersona 2014” (CTO of the Year 2014) ieguvējs Gerts-Jans Gruters (Gert-Jan Gruter) no uzņēmuma Avantium (Nīderlande), kurš radījis revolucionāru atklājumu sintētisko materiālu tirgū - jaunas paaudzes bio-poliesteri šķiedru filmām un pudelēm;
  • 2014. gada “Tūkstošgades tehnoloģiju balvas” (Millennium Technology Prize) ieguvējs Stjuarts Pārkins (Stuart Parkin), Maksa Planka Mikrostruktūru fizikas institūta direktors (Max Planck Institute of Microstructure Physics) un IBM biedrs, kura nozīmīgie atklājumi, balstoties uz Eiropas Nobela prēmijas laureātu Alberta Fēra un Pētera Grīnberga (Albert Fert, Peter Grünberg) darbiem, ļāva sasniegt fenomenālu digitālo ierīču datu uzglabāšanas kapacitātes pieaugumu un aizsāka ‘mākoņdatošanas’ ēru;
  • Mejs Mejapans (Meyya Meyyappan), NASA Ames pētniecības centra Nanotehnoloģiju departamenta vadošais pētnieks, kurš 2011. gadā saņēma IEEE jaunatklājēju balvu (IEEE Pioneer Award) nanotehnoloģijās par oglekļa nanocaurulīšu efektīvu pielietojumu metožu izstrādi un līderību nanotehnoloģijās, kā arī tika uzņemts Silīcija ielejas Inženierijas padomes slavas zālē.

“Latviešu Saiets” izstādes Nanotech Europe ietvaros parādīs izcilus Latvijas pētniecības un inovatīvu uzņēmumu piemērus. Dažādu līmeņu rūpniecības, mazo un vidējo uzņēmumu, investoru un politikas veidotāju pārstāvji diskutēs par dažādām ar pasākumu saistītām tēmām, sākot no izglītības līdz uzņēmējdarbībai.

EuroNanoForum 2015 ietvaros tiek rīkots arī Latvijas vispārējās vidējās izglītības iestāžu skolēnu radošo darbu konkurss. Konkurss mērķis ir rosināt 10.-12. klases skolēnos interesi par nanomateriāliem un nanotehnoloģijām.

Lielāko zinātnes pasākumu Latvijas prezidentūras ES Padomē ietvaros organizē Latvijas Universitāte un Somijas kompānija Spinverse sadarbībā ar Eiropas Komisijas Pētniecības un inovācijas ģenerāldirektorātu, un to līdzfinansē ES pētniecības un inovāciju programma Apvārsnis 2020. Latvijas Universitātes sadarbības partneri konferences organizēšanai ir LU Cietvielu fizikas institūts, LU Polimēru mehānikas institūts, LU Fizikas institūts, Rīgas Tehniskā universitāte un Latvijas Tehnoloģiskais centrs.

Reģistrācija ir atvērta!

Lai uzzinātu jaunāko informāciju, sekojiet @ENF2015 mikroblogošanas vietnē Twitter vai konferences mājaslapā www.euronanoforum2015.eu

 

Papildu informācija:

Asoc. Prof. Donāts Erts, Latvijas Universitāte,
Tel.: +371 26313360,
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Lauma Muižniece, Latvijas Universitāte,
Tel.: +371 67034592,
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Informācija par konkursu skolēniem:
Gita Siliņa
Tel.: +371 26414140,
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.