Publicēts 17 jūnijs 2015

Mūsdienu mainīgie ekonomiskie un tirgus apstākļi liek mums nepārtraukti attīstīties, laiku pa laikam meklējot jaunas turpmākās karjeras iespējas. Lai piemērotos mainīgajam laikam, cilvēki bieži vien apgūst jaunas prasmes un iemaņas. Tādējādi šiem cilvēkiem ir prasmes, bet trūkst oficiāla apliecinājuma par attiecīgajai profesijai atbilstošās kompetences ieguvi.

Otrdien, 30. jūnijā plkst. 15.00 Izglītības un zinātnes ministrijas Informācijas centrā notiks seminārs par jautājumiem, kas saistīti ar ārpus-formālās izglītības sistēmas apgūtās profesionālās kompetences novērtēšanu. Pasākumu vadīs un uz interesentu jautājumiem atbildēs Izglītības kvalitātes valsts dienesta (IKVD) Kvalitātes novērtēšanas departamenta pārvaldes vecākais referents Māris Stinkulis.

Profesionālo kompetenci novērtē akreditētas izglītības iestādes vai akreditēti eksaminācijas centri, kam IKVD deleģē veikt šo uzdevumu. Lai iegūtu profesionālās kvalifikācijas apliecību, noteiktā laikā jānokārto profesionālās kvalifikācijas eksāmens, kas sastāv no teorētiskās un praktiskās daļas. Eksāmena komisijā tiek iekļauti attiecīgās profesijas darba devēju pārstāvji, un tajā tiek novērtēta pretendenta atbilstība attiecīgās profesijas standartā noteiktajām prasībām.

Pēdējā gada laikā kvalifikācijas apliecību ieguvuši speciālisti automehāniķa, metinātāja, elektriķa, aprūpētāja, pavāra, aukles, lietveža, mēbeļu galdnieka, ēku celtnieka, autoelektriķa un citās profesijās.

Lūgums pieteikt dalību pa tālruni 67226209 vai uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. līdz šā gada 29.jūnijam.