Publicēts 18 jūnijs 2015

Lai izvērtētu risinājumus darbaspēka trūkumam, prasmju neatbilstībai un citiem izaicinājumiem, kas varētu skart Eiropu jau tuvā nākotnē, Rīgā, 22.jūnijā Profesionālās izglītības un apmācības (PIA) ministru, sociālo partneru un EK pārstāvju sanāksmē tiksies vairāk nekā 40 delegācijas. Sanāksmi, kuras nosaukums ir „Inovācijas PIA nākotnei”, vadīs Latvijas izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile. Tikšanās laikā izvērtēs konkurētspējīgas un prestižas PIA izveidi, kas ilgtermiņā veicinātu ne vien eiropiešu nodarbināmību, bet arī personīgo izaugsmi.

„Ņemot vērā darbavietu radīšanu, izaugsmi un konkurētspēju – trīs aspektus, kam patlaban Eiropas dienaskārtībā pievērsta liela uzmanība, gan politikas veidotājiem, gan uzņēmējiem nepieciešams inovatīvā un uz nākotni vērstā veidā paraudzīties uz profesionālo izglītību kā vienu no instrumentiem šo mērķu sasniegšanai,” norāda M.Seile. 

Sanāksmes rīta sesija noslēgsies ar Rīgas Secinājumu pieņemšanu. Secinājumi nosaka PIA vidēja termiņa mērķus 2015.–2020. gadam, kas izriet no 2010.gadā pieņemtā Briges Komunikē, tādējādi apstiprinot atbalstu Eiropas dienaskārtībai attiecībā uz izaugsmi un darbavietām.

Pēcpusdienas sesija ir veltīta Eiropas Māceklības alianses (European Alliance for Apprenticeships) sekmēšanai un pulcēs arī uzņēmējus un nevalstisko organizāciju pārstāvjus. Šī tikšanās, kuras mērķis ir Eiropas PIA konkurētspējas celšana, pie viena galda pulcēs visas iesaistītās puses, šādi radot platformu diskusijām par pašreizējiem sasniegumiem un turpmāko notikumu attīstību. Pēcpusdienas sesijā tiks skatītas jaunas iniciatīvas plašākai uzņēmumu, tostarp mazo un vidējo uzņēmumu iesaistei, kā arī citi būtiski jautājumi.

Piezīmes:

Mediji ir laipni lūgti apmeklēt ministru doorstep intervijas, kā arī sanāksmes atklāšanas un ievadrunas (video un foto iespējas). Preses konference paredzēta 22. jūnijā plkst. 13:15. Preses konferencē piedalīsies izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile un Eiropas Komisijas Nodarbinātības, sociālo lietu, prasmju un darbaspēka mobilitātes komisāre Marianna Tīsena (Marianne Thyssen).

Mediju programma: https://eu2015.lv/images/notikumi/22062015_Media_programme_VET.pdf

 

Lūgums ņemt vērā, ka pasākumu var apmeklēt tikai akreditēti mediji. Informācija par akreditāciju ir pieejama prezidentūras mājas lapā: https://eu2015.lv/media-eu/accreditation.

Jautājumu gadījumā par akreditāciju vai mediju centra darbu lūdzam sazināties ar Karīnu Leju (e-pasts: karina.leja@es2015, tel.: 26058258).

Foto: EU2015.LV

Foto: EU2015.LV