Publicēts 29 jūnijs 2015

Turpinot izglītot par holokausta jautājumiem, 35 Latvijas skolotājiem būs iespēja pilnveidot savas zināšanas šajā jomā. Šādi pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kursi Latvijā notiek pirmo reizi.

Profesionālās kompetences pilnveides kursos piedalīsies  skolotāji no  Latvijas pilsētām un novadiem, kuri māca Latvijas un pasaules vēsturi  gan vispārējās vidējās, gan profesionālās izglītības iestādēs. Skolotāji iepazīsies ar holokausta procesiem Eiropā un Latvijā, vērtēs holokausta pilsonisko un politisko mantojumu, tā cēloņus un sekas. Pedagogi apmeklēs Rumbulu, kā arī uzklausīs  holokausta aculiecinieka Marģera Vestermaņa atmiņas. 

Profesionālās kompetences pilnveides kursus “Holokausta vēsturiskā pieeja” ar  Starptautiskās Holokausta piemiņas alianses (International Holocaust Remembrance Alliance - IHRA) un memoriāla  “Mémorial de la Shoah”(Francija) atbalstu no 2015.gada 30.jūnija līdz 2.jūlijam organizē Izglītības un zinātnes ministrija (IZM).

Francijas Republikas Ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Stefans Viskonti un Izglītības un zinātnes ministrija aicina uz pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kursu atklāšanu30.jūnijā plkst. 9.00, Eiropas Savienības mājā, Aspazijas bulvārī 28.

Atklāšanas pasākumā uzrunu teiks Eiropas Komisijas  pārstāvniecības vadītāja Latvijā Inna Šteinbuka, Francijas vēstnieks Latvijā Stefans Viskonti, memoriāla  “Mémorial de la Shoah” starptautisko attiecību vadītājs Bruno Boaijē (Bruno Boyer), IZM valsts sekretāra pienākumu izpildītāja, Izglītības departamenta direktore Evija Papule un Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstnieks Kārlis Eihenbaums.

Līdz šim ikgadējos profesionālās pilnveides kursus par holokausta izglītību Latvijas skolotājiem ir organizējis Holokausta tālākizglītības centrs Yad Vashem Jeruzalemē, Izraēlā. 

Kursu rogramma (.pdf)