Publicēts 01 jūlijs 2015

Ceturtdien, 2.jūlijā, notiks Latvijas Nacionālās sporta padomes sēde, kurā izskatīs nozarei aktuālos jautājumus un lems par augstas klases sportistu sagatavošanas centru pilotprojektiem.

Sēdē spriedīs par augstas klases sportistu sagatavošanas centru sistēmas izveides nepieciešamību un Izglītības un zinātnes ministrijas priekšlikumu par pilotprojektu uzsākšanu no 2015.gada 1.septembra. Šādu centru izveides mērķis ir sagatavot starptautiski konkurētspējīgus augstas klases sportistus olimpiskajos sporta veidos, lai nodrošinātu izcilus sasniegumus sportā ilgtermiņā. Pilotprojektu īstenošanai no 2015.gada 1.septembra līdz 2017.gada 31.augustam valsts budžetā paredzēti 225 000 eiro.

Sporta padome arī vērtēs sporta federāciju pieteikumus par vairāku nacionālas nozīmes starptautisku sporta sacensību organizēšanu Latvijā 2016. un 2017.gadā. Izglītības un zinātnes ministrija rosinās pilnveidot starptautisku sporta pasākumu organizēšanas kārtību un valsts līdzfinansējuma piešķiršanas  kritērijus. Plānots noteikt, ka turpmāk no valsts budžeta līdzekļiem varēs tikt segti ne vairāk kā 25 procenti no kopējām ar sporta sacensību organizēšanu saistītām izmaksām.

Latvijas Nacionālās sporta padomes sēde ceturtdien, 2.jūlijā, notiks plkst.10.00 Ministru kabineta Ministru prezidentu zālē (Brīvības bulvārī 36, 3.stāvā).

Mediju iespējas: pirms padomes sēdes TV un foto iespēja, pēc sēdes – atbildes uz mediju jautājumiem. Plānotais sēdes ilgums - stunda.

Žurnālistiem caurlaides lūgums pieteikt līdz 2.jūlija plkst. 10 pa tālruni 6708282 vai 67082902, e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Iekļūšanai MK ēkā, jāuzrāda derīga pase vai identifikācijas karte.