Publicēts 12 jūlijs 2015

Šovakar paredzētais Noslēguma koncerts “Manā dziesmā tu…” notiks kā iepriekš plānots – plkst.19:00 Mežaparka Lielajā estrādē. Koncerta muzikālās programmas garums ir 2,5 stundas. Tā mākslinieciskie vadītāji ir virsdiriģenti Gints Ceplenieks un Edgars Vītols. Koncertā piedalīsies 13 000 koristu, 800 dejotāju, 900 skolu pūtēju orķestru dalībnieku, 800 folkloras kopu dziedātāju, 36 diapsoras parstāvju.

Koncerta norises grafikā ir ieviestas minimālas korekcijas: dalībnieku stāšanās sāksies plkst.18:20, nevis 18:00 kā iepriekš paredzēts. Aicinām dalībniekus gan notis, atbilstošu apģērbu, gan dzeramo ūdeni, gan koncertu dalībniekiem īpaši sarūpētus saldumus ievietot dalībnieku somiņās un ņemt līdzi uzstāšanās laikā estrādē.

Aicinām vecākus un kolektīvu vadītājus rūpīgi izvērtēt bērnu pašsajūtu, sekot līdzi laika prognozēm un sagatavot atbilstošu apģērbu. Pasākumā pastiprināti darbosies mediķi un drošības dienesti.

Aicinām koncerta apmeklētājus doties uz norises vietu ar kājām, braukt ar velosipēdu vai izmantot sabiedrisko transportu, automašīnu novietojot citur pilsētā. Mežaparkā skatītāju personīgajiem transportlīdzekļiem autostāvvietu nebūs. Mežaparkā, Zaļā teātra teritorijā, būs izveidota speciāla apsargāta bezmaksas velonovietne. Lai neveidotos rindas pie ieejas vārtiem lūdzam uz pasākumu ierasties savlaicīgi – 11.jūlijā no plkst.17:00 , 12.jūlijā no plkst.15:00.

Dziesmu un deju svētku pasākumos ieeja bērniem līdz 7 gadu vecumam ir bezmaksas (ja netiek aizņemta atsevišķa sēdvieta). Vecākiem, kas plāno ņemt uz pasākumiem bērnus jaunākus par 3 gadiem, lūgums izvērtēt, vai konkrētais pasākums (tā saturs, norises vieta un laiks) ir piemērots bērna vecumam un vai tas nesagādās liekas problēmas bērnam, viņa vecākiem un citiem apmeklētājiem.

Koncertos aizliegts ienest lietussargus, t.sk. saliekamos. Aicinam paņemt līdzi lietusmēteļus.

Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki ir lielākie Latvijas bērnu un jauniešu kultūras un mākslas svētki, kas notiek reizi piecos gados. XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki norisināsies Rīgā no 6. līdz 12. jūlijam, tajos piedalīsies ap 37 890 dalībnieku. XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus rīko Valsts izglītības satura centrs, atbalsta lieldraugi Swedbank un Kārums, kā arī atbalstītāji Latvijas Mobilais Telefons (LMT), Latvijas valsts meži, Valsts kultūrkapitāla fonds, Latvenergo, Latvijas dzelzceļš, Statoil un Moller Auto lidosta.