Publicēts 05 decembris 2014

Šodien, 5.decembrī Starptautiskajā Brīvprātīgo dienā Rīgas Sporta Manēžā notiks godināšanas pasākums "Gada Brīvprātīgais 2014", kas tiek rīkots ar Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu.

Starptautisko brīvprātīgo dienu atzīmē  katru gadu 5. decembrī jau kopš 1985. gada, kad to  izveidoja Apvienotā nāciju organizācija. Tās mērķis ir pateikties brīvprātīgajiem par viņu ieguldījumu un informēt par šī darba pienesumu sabiedrības labklājībai. Dienu atzīmē vairumā pasaules valstu, arī Latvijā.

Izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile, paužot pozitīvo attieksmi pret brīvprātīgā darba veicināšanu, atzina: “Brīvprātīgo darbs ir lieliska iespēja jauniešiem pilnveidot kā savai personīgajai tā profesionālajai izaugsmei noderīgas prasmes un reizē sniegt ieguldījumu sabiedrības labklājībā un attīstībā. Daudz nozīmīgu un cilvēku atmiņās paliekošu pasākumu, projektu un svētku nebūtu iespējami bez pašaizliedzīga brīvprātīgo palīgu darba,” teica ministre.

Godināšanas pasākuma dalībniekus sveiks mūziķi, bet brīvprātīgo ādā iejutīsies sabiedrībā zināmi cilvēki, lai dotu iespēju šā vakara gaviļniekiem no sirds izbaudīt savus svētkus. Kopumā godināšanā piedalīsies ap 3000 brīvprātīgo.

Par visiem nomināciju pretendentiem izveidoti video stāsti, kas tiks demonstrēti Godināšanas pasākumā un īpaši veidotā televīzijas raidījumā, kas 6. decembrī plkst. 17.10 būs redzams kanālā LNT.

Dienas pasākumu ietvaros no rīta plkst. 11.00 Ķengaraga promenādē pie Daugavas un bijušās rūpnīcas „Sarkanais kvadrāts” tiks atklāta kopīgi veidota Zemes mākslas instalācija “Cinīši”, bet plkst. 14.00 savus labākos brīvprātīgos, kuri veikuši un veicinājuši brīvprātīgo darbu, godinās pašvaldības.

2013. gadā 9% jauniešu regulāri iesaistījās brīvprātīgā darba veikšanā, savukārt apmēram puse no viņiem iesaistās vismaz reizi gadā. Kā galvenā aktivitāte aptaujā tika minēts tradicionālais ikgadējais pasākums “Lielā Talka”. Brīvprātīgie visbiežāk ir 13-15 gadus veci jaunieši, izteikti retāk – 20-25 gadus veci jaunieši. Vidēji jaunieši  brīvprātīgajā darbā pavada 49 stundas gadā.