Publicēts 08 decembris 2014

Šodien, 8. decembrī, apbalvošanas ceremonijā tika sveikti Latvijas labākie darbinieki, organizācijas un pašvaldības darbā ar jaunatni. Konkurss “Labākais darbā ar jaunatni 2014”  tika rīkots ikgadējās Jaunatnes politikas valsts programmas ietvaros.

Kategorijā “Pašvaldības” pretendenti tika izvirzīti trīs kategorijās:

  • Nominācijā “Straujākais lēciens darba ar jaunatni attīstībai pašvaldībā” uzvarēja Raunas novada pašvaldība.
  • Nominācijā “Jaunietim draudzīgākā pašvaldība” uzvarēja Cēsu novada pašvaldība.
  • Nominācijā “Darba ar jaunatni tradīcijām bagātākā pašvaldība” uzvarēja Daugavpils pilsētas pašvaldība.

Kategorijā “Jaunatnes organizācijas un biedrības, kas veic darbu ar jaunatni” pretendenti tika izvirzīti trīs kategorijās:

  • Nominācijā “Darbīgākā jaunatnes organizācija sociālās atstumtības mazināšanai un līdzdalības veicināšanai jauniešu vidū” uzvarēja biedrība “No idejas līdz attīstībai” no Pāvilostas.
  • Nominācijā “Pieredzes bagātākā jaunatnes organizācija” uzvarēja biedrība “Zemgales NVO centrs” no Jelgavas.
  • Nominācijā “Straujākais lēcien­­s jaunai jaunatnes organizācijai” uzvarēja biedrība “Jaunatnes čemodāns” no Rēzeknes.

Kategorijā „Pašvaldības darbā ar jaunatni iesaistītā persona” pretendenti tika izvirzīti trīs kategorijās:

  • Nominācijā “Uzlecošais jaunatnes darbinieks” uzvarēja Ķekavas novada Jaunatnes iniciatīvu centra direktore Linda Vaškeviča-Vieta.
  • Nominācijā “Aktīvākais jaunatnes darbinieks Latvijas un Eiropas ietvaros”  uzvarēja Jelgavas novada jaunatnes lietu speciāliste Kristīne Kode.
  • Nominācijā “Pieredzes bagātākais jaunatnes darbinieks” uzvarēja Saldus novada jaunatnes lietu speciāliste Rudīte Muraševa.

Apsveikuma vārdus konkursa uzvarētājiem sūtīja ar izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile: “Ticu, ka mūsu valsts veiksmīgas attīstības pamats ir gudri, radoši un prasmīgi cilvēki. Mēs katrs varam uzdot sev jautājumu – ko es kā vecāks, skolotājs, uzņēmējs, ierēdnis vai politiķis varu darīt, lai mudinātu Latvijas jauniešus izvirzīt drosmīgus un atbildīgus mērķus un atbalstītu viņus šo mērķu sasniegšanā. Jūs ar saviem darbiem rādāt teicamu piemēru. Vēlos sveikt visus mērķtiecīgos, aizrautīgos, idejām un iecerēm bagātos jauniešus, kas uzņemas atbildību par savām izvēlēm gan lai veidotu veiksmīgu savu dzīvi, gan lai sniegtu savu ieguldījumu Latvijas izaugsmē,” bilda ministre.

Kopumā konkursam tika iesūtīti 49 pieteikumi. Konkursa mērķis bija izteikt atzinību aktīvākajām pašvaldībām, darbā ar jaunatni iesaistītām personām un jaunatnes organizācijām par ieguldījumu jauniešu dzīves kvalitātes uzlabošanā Latvijā.