Publicēts 03 augusts 2015

Sports #BEACTIVEAr Eiropas Komisijas atbalstu no 2015. gada 7. - 13. septembrim visā Eiropā notiks pirmā Eiropas Sporta nedēļa. Tās laikā Latvijā nedēļas garumā tiks organizētas sportiskas un veselīgam dzīvesveidam veltītas aktivitātes visdažādākajām mērķauditorijām. Mediju pārstāvji tiek aicināti piedalīties Eiropas sporta nedēļai veltītā pasākumā 4. augustā plkst. 10.00, ES mājā, Aspazijas bulvārī 28. 

Preses konferencē klātesošos par Eiropas Sporta nedēļu informēs:

Izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile
Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka
LTSA Valdes priekšsēdētājs Guntis Mačs
Daugavpils pilsētas Sporta pārvaldes vadītājs Mihails Jenbajevs
Latvijas ielu vingrošanas sporta biedrības direktors Kārlis Erlats
Vairākkārtējs Spēka dienas uzvarētājs Gvido Šalms
Latvijas cīņas federācijas Valdes priekšsēdētājs Dzintars Urbančiks

Pirmo reizi visā Eiropā Sporta nedēļa notiks vienlaicīgi. Lai tas būtu iespējams, tā tiek plānota ciešā sadarbībā ar vietējo koordinatoru atbalstu. Latvijā Izglītības un zinātnes ministrija par aktivitāšu īstenotāju ir izvēlējusies Latvijas Tautas sporta asociāciju (LTSA). Tās mērķis ir veicināt sportošanu un fiziskās aktivitātes un vairot izpratni par to daudzajām priekšrocībām. Savukārt par Eiropas Sporta nedēļas vēstnesi Latvijā kļuvusi brīvās cīņas sportiste Anastasija Grigorjeva.

Eiropas Sporta nedēļa ir jauna Eiropas Komisijas iniciatīva, kas, lai veicinātu sportu un fiziskās aktivitātes, vienlaikus norisināsies 31 Eiropas valstī. Pasākumi Eiropas Sporta nedēļas ietvaros notiks gan izglītības iestādēs – skolās, bērnudārzos, gan dažādos uzņēmumos, sporta klubos un fitnesa centros – telpās un ārpus tām. Šīs nedēļas ietvaros notiks arī Vislatvijas Spēka diena, kuras laikā ikviens interesents varēs parādīt savu spēku, pievelkoties pie stieņa kādā no vairāk kā 80 spēka punktiem, kas būs pieejami visā Latvijā. Ikviens aicināts savas sportiskās aktivitātes, gatavošanos Eiropas Sporta nedēļai vai pašu pasākuma norisi dokumentēt, izmantojot kampaņas aicinājumu: “Esi aktīvs!” (tēmturis sociālajos tīklos - #BeActive)

Plašāka informācija Latvijas Tautas Sporta Asociācijas mājaslapā: http://sportsvisiem.lv/preses-konference-par-eiropas-sporta-nedelu-2015/