Notikumu kalendārs

  • 2019.gada 17.jūlijs, trešdiena
2019.gada 17.jūlijs, trešdiena

Dienas notikumi

Rīgā notiek 26. EUROfusion Ģenerālā asambleja, kuru organizē Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūtu. Pasākumā piedalās Eiropā vērienīgākā zinātniskā kopprojekta EUROfusion vadība un dalībnieki no 24 valstīm. Mercure Riga Centre. EUROfusion mērķis ir attīstīt kodolsintēzi kā dzīvotspējīgu enerģijas avotu līdz 2050. gadam, ražojot CO2 brīvu enerģiju lielos apjomos, tēlaini izsakoties – radīt Sauli uz Zemes. EUROfusion ir Eiropas Komisijas (EK) un kodolsintēzes kopienas veiksmīgas sadarbības piemērs, apvienojot konsorcijā visas Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis, kā arī Šveici un Ukrainu.

Izglītojoša vasaras nometne-seminārs “ALFA” dabaszinātņu valsts olimpiāžu laureātiem un zinātniski pētniecisko darbu valsts konferences pirmo pakāpju ieguvējiem. Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzija, Raiņa iela 28, Valka.

Notiek 60. Starptautiskā matemātikas olimpiāde, kurā piedalās skolēni no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas un RTU Inženierzinātņu vidusskolas. Bāta (Anglija).

Segedā, Ungārijā, notiek 30. Starptautiskā bioloģijas olimpiāde, kurā Latviju pārstāv skolēni no Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas, Āgenskalna Valsts ģimnāzijas un Rīgas Valsts 1 ģimnāzijas.

dienas notikumi.jpeg