Sabiedriskajai apspriešanai nodots IZM izstrādātais MK noteikumu projekts“Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 8.2.2. specifiskā atbalsta mērķa "Stiprināt augstākās izglītības institūciju akadēmisko personālu stratēģiskās specializācijas jomās" īstenošanas noteikumi”, ko paredzēts izsludināt Valsts sekretāru sanāksmē š.g. 26.oktobrī. Noteikumu projekts nosaka kārtību, kādā īsteno 8.2.2. SAM pirmo un otro projektu iesniegumu atlases kārtu, prasības projektu iesniedzējiem, atbalstāmās darbības, pieejamo finansējumu un izmaksu attiecināmības nosacījumus, kā arī sasniedzamos uzraudzības rādītājus. 8.2.2. SAM kopā pieejams finansējums ir  34 340 686 euro  ko veido Eiropas Sociālā fonda (turpmāk – ESF) finansējums 29 189 583 euro apmērā un valsts budžeta līdzfinansējums  - 5 151 103 euro. Plānotās investīcijas akadēmiskā personāla kapacitātes stiprināšanā tiks veiktas, organizējot trīs  projektu iesniegumu atlases.

Pirmā projektu atlase plānota kā atklāts projektu iesniegumu konkurss. Pirmajai atlases kārtai paredzētais kopējais pieejamais finansējums ir 20 340 686 euro. Projekta iesniedzēji (finansējuma saņēmēji) ir noteiktas augstākas izglītības institūcijas (gan valsts, gan juridisko personu dibinātās), kas varēs iesniegt vienu vai vairākus projektu iesniegumus, ievērojot, ka vienā projekta iesniegumā var paredzēt investīcijas vienā vai vairākos studiju virzienos.

Savukārt otrā atlases kārta tiks organizēta ierobežotas projektu iesniegumu atlases veidā par kopējo pieejamo finansējumu 4 000 000 euro. Projektu atlasē tiks uzaicinātas tikai tās augstākās izglītības institūcijas, kas īsteno pedagogu studiju programmas studiju virzienā “Izglītība, pedagoģija un sports” – Latvijas Universitāte, Daugavpils Universitāte, Liepājas Universitāte, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija un Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija. Otrajā kārtā katrs projekta iesniedzējs varēs iesniegt vienu projekta iesniegumu, iekļaujot studiju virzienā “Izglītība, pedagoģija un sports” visas plānotās aktivitātes. Plānotais projektu īstenošanas ilgums ir no 3 līdz 4 gadiem,bet  ne ilgāk kā līdz 2023.gada 30.novembrim.

Projektos pirmās un otrās projektu iesniegumu atlases kārtas ietvaros tiks atbalstītas  šādas darbības:

  • doktorantu iesaiste darbam augstākajās izglītības institūcijā;
  •  ārvalstu pasniedzēju iesaiste darbam augstākās izglītības institūcijā Latvijā;
  • akadēmiskā personāla kompetences pilnveide; 
  • projekta vadība un projekta īstenošanas nodrošināšana;
  • informācijas un publicitātes pasākumi par projekta īstenošanu.

 

Trešajai kārtai plānotais kopējais attiecināmais finansējums ir 10 000 000 euro, ko veido Eiropas Sociālā fonda finansējums 8 500 000 euro un valsts budžeta līdzfinansējums 1 500 000 euro. Pirms trešās atlases kārtas izsludināšanas, ņemot vērā iepriekšējo atlases kārtu rezultātus un projektu īstenošanas progresu,  tiks pārskatīti projektu iesniegumu atlases un īstenošanas nosacījumi.

Aicinām iepazīties ar ministrijas izstrādāto noteikumu projektu un tā anotāciju un rakstiski sniegt savus ierosinājumus, ieteikumus vai iebildumus noteikuma projekta uzlabošanai.

Viedokļus un komentārus līdz 2017.gada 10. novembrim lūdzam sūtīt elektroniski uz e-pasta adresi: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

LV ID EU logo ansamblis ESF RGB