Lai sekmētu ātrāku starptautisko pētījumu īstenošanu, ir izstrādāti grozījumi Ministru kabineta 2016. gada 16. janvāra noteikumos Nr. 68 „Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.6. specifiskā atbalsta mērķa “Ieviest izglītības kvalitātes monitoringa sistēmu” 8.3.6.1. pasākuma “Dalība starptautiskos pētījumos” projektu iesniegumu atlases pirmās kārtas īstenošanas noteikumi”, kas paredz atcelt plānoto otrās atlases kārtu, tai plānoto  finansējumu novirzot  jau apstiprinātajam projektam un pagarinot tā īstenošanu līdz 2023.gadam.  

Uzsākot 8.3.6.1.pasākuma pirmās kārtas īstenošanu, nebija zināmi tālāko pētījumu programmu ciklu īstenošanas nosacījumi, piemēram, sadarbības partneru izvēles nosacījumi, attiecināmās izmaksa u.c., kā rezultātā tika lemts 8.3.6.1.pasākumu īstenot divās kārtās, t.i., 1.kārtas ietvaros nodrošinot dalību tuvākajā starptautisko pētījumu programmu ciklā (2018.gads), savukārt 2.kārtas ietvaros – nākamajā pētījumu programmu ciklā un papildu piedalīties Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (turpmāk – OECD) Starptautiskās pieaugušo kompetenču novērtēšanas programmas (turpmāk – PIAAC) pētījumā. Ņemot vērā, ka ir būtiski nodrošināt 8.3.6.1. pasākuma nepārtrauktu pāreju no viena pētījuma cikla uz nākamo, kas ir 8.3.6.1.pasākuma 1.kārtas pētījumu cikla turpinājums,  2.kārtai  paredzēto finansējumu 3 850 000 euro rosinam novirzīt 1.kārtas projekta īstenošana, apvienojot līdzekļus vienā projektā, un tādējādi mazinot administratīvo slogu.

Lai dotu iespēju jebkurai augstākās izglītības iestādei vai zinātniskai institūcijai, kurai ir pieredze starptautisko pētījumu veikšanā attiecīgajā jomā, celt pētnieciskās darbības kapacitāti, paplašinot savu pieredzi starptautisku pētījumu veikšanā, ar grozījumiem tiek mainīta kārtība attiecībā uz sadarbības partneru izvēli vai pakalpojumu sniedzējiem nākamo pētījumu ciklu veikšanā, t.i., PISA 2018, PISA 2021, TALIS 2021, PIRLS 2021, INES un SCDH 2018. Finansējuma saņēmējs varēs  piesaistīt papildu sadarbības partnerus, to nepieciešamību, lomu un kompetences atbilstoši pamatojot,  vai arī  iepirkt pakalpojuma sniedzējus, piemērojot iepirkuma veikšanas regulējošās tiesību normas. 

Noteikumu grozījumi paredz arī divu papildu pētījumu veikšanu – PIAAC un Starptautiskās izglītības sniegumu novērtēšanas asociācijas Matemātikas un dabaszinātņu izglītības attīstības tendenču starptautisks pētījums  - TIMSS, kuru veikšanai sadarbības partneris tiks izvēlēts, atbilstoši pamatojot tā izvēli vai balstoties uz publisko iepirkumu regulējošo normu piemērošanu.

Aicinām iepazīties ar izstrādāto noteikumu projektu, Viedokļus un komentārus lūdzam sūtīt elektroniski uz e-pasta adresi: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. 


 

lv id eu logo ansamblis esskf rgb 1