Aicinām iepazīties ar IZM izstrādāto  Ministru kabineta noteikumu projektu “Grozījumi Ministru kabineta 2016. gada 7. jūnija noteikumos Nr. 359 „Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa "Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" īstenošanas noteikumi””, ko paredzēts izsludināt Valsts sekretāru sanāksmē š.g. 31.maijā.


Grozījumi noteikumos sagatavoti  ar mērķi precizēt izglītojamo skaita fiksēšanas datumu vispārējās izglītības iestādēs, tādējādi nodrošinot, ka pedagogi karjeras konsultanti jau septembrī būtu informēti par savu slodzi un atalgojumu, noteikt datu uzkrāšanu vienkāršotākā veidā un apjomā par karjeras konsultāciju dalībniekiem, kā arī veikt redakcionālus un tehniskus precizējumus, kas nemaina sākotnējā normatīvā akta būtību, bet nepieciešami viennozīmīgai tā piemērošanai.
Plānotais noteikumu projekta spēkā stāšanās laiks ir 2018.gada augusts.

Projekta īstenošanā šobrīd esošais nosacījums par izglītojamo skaita fiksēšanu, koriģēšanu un attiecīgi finansējuma jaunajam mācību gadam aprēķināšanu pēc 1.oktobra datiem vispārējās izglītības iestādēs rada administratīvo slogu  un sarežģījumus pedagogu nodarbināšanā septembra mēnesī.  Lai nodrošinātu, ka pedagogi  - karjeras konsultanti jau septembrī būtu informēti par savu slodzi un atalgojumu, kā arī varētu sagatavot karjeras attīstības atbalsta pasākuma plānu, ir nepieciešams veikt grozījumus noteikumos, nosakot, ka vispārējās izglītības iestādēs finansējumu pedagogu karjeras konsultantu atlīdzībai un karjeras atbalsta pasākumiem koriģē atbilstoši izglītojamo skaitam katra mācību gada 1.septembrī. Attiecībā uz profesionālās izglītības iestādēm grozījumi netiek veikti, saglabājot jau esošo pieeju, ka izglītojamo skaits tiek fiksēts un koriģēts katra mācību gada 1.oktobrī.

Aicinām iepazīties ar ministrijas izstrādāto noteikumu projektu un tā anotāciju un rakstiski sniegt savus ierosinājumus, ieteikumus vai iebildumus noteikuma projekta uzlabošanai.

Viedokļus un komentārus līdz 2018.gada 13. jūnijam lūdzam sūtīt elektroniski uz e-pasta adresi: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

 

LV ID EU logo ansamblis ESF RGB