Lai atvieglotu  finanšu plūsmas plānošanu zinātniskajām institūcijām kā finansējuma saņēmējiem to īstenotos projektos, ministrija ir  izstrādājusi grozījumus noteikumos, kas regulē ES fondu investīcijas zinātnisko institūciju infrastruktūras attīstīšanā viedās specializācijas jomās un to  kapacitātes stiprināšanā.   

Grozījumu  mērķis ir  palielināt finansējuma saņēmējiem pieejamo avansa maksājumu apjomu un kārtību, nosakot, ka finansējuma saņēmējam avansa maksājumi var tikt izmaksāti pa daļām, un viens avansa maksājums nepārsniedz 30 procentus no projektam piešķirtā Eiropas Reģionālās attīstības fonda un valsts budžeta līdzfinansējuma kopsummas. Avansa un starpposma maksājumu kopsumma var būt 90 procenti no projektam piešķirtā Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējuma un valsts budžeta līdzfinansējuma kopsummas.

Aicinām iepazīties es ar ministrijas izstrādāto noteikumu projektu "Grozījums Ministru kabineta 2016. gada 16. augusta noteikumos Nr. 562 „Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 1.1.1. specifiskā atbalsta mērķa "Palielināt Latvijas zinātnisko institūciju pētniecisko un inovatīvo kapacitāti un spēju piesaistīt ārējo finansējumu, ieguldot cilvēkresursos un infrastruktūrā" 1.1.1.4. pasākuma "P&A infrastruktūras attīstīšana viedās specializācijas jomās un zinātnisko institūciju institucionālās kapacitātes stiprināšana" īstenošanas noteikumi” un tā anotāciju, un rakstiski sniegt savus ierosinājumus, ieteikumus vai iebildumus noteikuma projekta uzlabošanai.

Viedokļus un komentārus līdz 2018.gada 5. oktobrim lūdzam sūtīt elektroniski uz e-pasta adresi: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 

LV ID EU logo ansamblis ERAF RGB