Izvēlne

Aptauja

Jūsuprāt, kuras viedās specializācijas jomas nākamajos desmit gados attīstīsies visstraujāk?
Viedie materiāli, tehnoloģijas un inženiersistēmas
30
Zināšanu ietilpīga bioekonomika
5
Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas
31
Biomedicīna, medicīnas tehnoloģijas, biofarmācija un biotehnoloģija
26
Viedā enerģētika
13
Sociālās un humanitārās zinātnes
7

Kopējais balsu skaits: 112

latvija100 small

Valsts simtgade ir vērienīgākais notikums mūsdienu Latvijas vēsturē. To atzīmēsim piecus gadus (2017. – 2021.) vairāk nekā 800 dažādās norisēs visā Latvijā un 70 pasaules valstīs.

Programma aptver laikposmu no 2017. gada maija līdz 2021. gada janvārim.

Programma aptver laikposmu no 2017. gada maija līdz 2021. gada janvārim, izceļot galvenos, ar valsts veidošanos saistītos notikumus un personības, pilnvērtīgi izstāstot Latvijas stāstu.

Ikviens ir aicināts jebkurā brīdī pievienot savu notikumu atvērtajam simtgades pasākumu kalendāram digitālajā platformā.


Latvijas skolas soma

„Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem. Sākot ar 2018. gada septembri, tās ietvaros ikvienam mūsu valsts skolēnam tiks nodrošināta iespēja izzināt un klātienē pieredzēt Latvijas kultūras un dabas vērtības, iepazīt dažādos laikos Latvijā radītās inovācijas un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.

Inicatīva „Latvijas skolas soma” veidota kā kompleksa, starpdisciplināra programma, kas apvieno resursus, lai stiprinātu jaunās paaudzes nacionālo identitāti, pilsoniskuma, valstiskās piederības apziņu un nacionālo identitāti, attīstītu kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, paaugstinātu izglītības kvalitāti, kā arī mazinātu sociālo nevienlīdzību.

Plašāka informācija.


Izglītības un zinātnes ministrijai – 100

Izglītības ministrija tika dibināta uzreiz pēc Latvijas valsts proklamēšanas 1918.gada 18.novembrī, un sākotnēji tā atradās Kr.Valdemāra ielā 36a. Tātad, kopā ar Latvijas valsti, arī ministrija 2018.gadā svin savu simtgadi.

Pirmais izglītības ministrs bija Dr. K. Kasparsons (1918.gada 18.novembris līdz 1920.gada 11.jūnijs). Viņš veidoja Izglītības ministriju, kura reāli sāka funkcionēt no 1919.gada 23.jūlija. 1919.gada 8.decembra sēdē Tautas padome pieņēma likumu par Latvijas izglītības iestādēm, kas ministrijas darbībai radīja likumīgus pamatus.

1938.gada februārī ministrija pārgāja uz jaunām telpām - arhitekta E.Frīzendorfa (Frīzendorfs Edgars Valdemārs Eduards dzim.1881.g.) projektēto jūgendstila ēku Rīgā, Vaļņu ielā 2, kur ministrija atrodas arī šobrīd. Šodien Izglītības un zinātnes ministrija ir vadošā valsts pārvaldes iestāde Latvijas Republikā izglītības un zinātnes nozarē, kā arī sporta, jaunatnes un valsts valodas politikas jomā.

Foto: Vaļņu iela un Izglītības un zinātnes ministrijas ēka līdz 1945.gadam

Foto no Latvijas Nacionālā vēstures muzeja arhīva

1 2  3  4
 5  6  7  8
 9  10  11  12
 13  14  15  16

 

 

Vairāk par IZM vēsturi lasiet: šeit.


Izglītības un zinātnes ministrijas un tās padotības iestāžu simtgades pasākumu kalendārs

2018.gadam

 

Pilsoniskās līdzdalības un labo darbu maratons

(2017.-2020.)

Pilsoniskās līdzdalības un labo darbu maratons aptver atšķirīgas darbības jomas – Latvijas vēstures izzināšanu, tradīciju un kultūras vērtību popularizēšanu, vides pētīšanu un kopšanu, sociāli nozīmīga darba veikšanu, radošu un inovatīvu ideju ieviešana, kā arī daudzpusīgu sadarbību – starp dažādām paaudzēm, starp skolu un pašvaldību, skolu un NVO, skolu un uzņēmējiem.

2017./2018.m.g. – aktivitātes un pasākumi izglītības iestādēs un Labo darbu festivāli piecos Latvijas reģionos:

9.maijā - Zemgalē (Jelgavā);

26.septembrī – Vidzemē (Madonā);

3.oktobrī - Rīgā;

12.oktobrī - Latgalē (Rēzeknē);

26.oktobrī – Kurzemē (Talsos).

2019.gada februārī - noslēguma pasākums “Labo darbu festivāls” - izstāde «Ceļā uz nākamo simtgadi»

Interešu izglītības projekti

Nozīmīgākie pasākumi 2018.gadā:

31.maijā- 1.jūnijā - X Latvijas zēnu koru salidojums “Puikas var!” Cēsīs;

9.martā - latviešu tautas dziesmu dziedāšanas sacensības “Lakstīgala 2018” reģionos un Rīgā;

Aprīlis - izglītības un kultūras iestāžu skolēnu teātru izrāžu parāde –XI Starptautiskais bērnu un jauniešu teātru festivāls “...un es iešu un iešu!” Latvijas valsts 100gadei.

Visi pasākumi.


ZINĀTNE

Pasaules Latviešu zinātnieku kongress

18. - 20.jūnijā - IV Pasaules latviešu zinātnieku kongress Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Kongresu organizē Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Ārlietu ministriju, Latvijas Zinātnes padomi, Latvijas Universitāšu asociāciju, Latvijas Zinātņu akadēmiju, Latvijas Jauno zinātnieku apvienību, Latvijas Nacionālo bibliotēku, Latviešu ārstu un zobārstu apvienību, Pasaules brīvo latviešu apvienību, Eiropas latviešu apvienību un Amerikas latviešu apvienību.

Kongresa mērķis sapulcēt Latvijas un Latvijas izcelsmes zinātniekus un viņu draugus no visas pasaules, lai piedāvātu risinājumus Latvijas attīstībai un veicinātu ilgtermiņa sadarbību.

Kongress iecerēts kā diskusiju platforma un pragmatisks inovāciju forums, kurā dalībniekiem ir iespēja satikties, veidot attiecības un sadarbību kopīgu mērķu sasniegšanai un projektu uzsākšanai dažādās zinātnes jomās, kā arī informēt Latvijas sabiedrību par Latvijas un Latvijas izcelsmes zinātnieku izcilajiem sasniegumiem un veiksmes stāstiem, atklājot Latvijas cilvēkkapitāla spēku un potenciālu, stiprināt iesakņotību Latvijā, iepazīt Latvijas kultūru un tradīcijas un vairot Latvijas zinātnes un institūciju prestižu. Kongresam paralēli notiek arī Latvijas vēsturnieku II kongress un Pasaules latviešu juristu III kongress.


SPORTS

Latvijas pašvaldību sporta veterānu - senioru 55.sporta spēļu finālsacensības ar pasaules latviešu piedalīšanos

21.-24. jūnijā - pašvaldību sporta bāzēs (Jelgava, Koknese, Bauska, Aizkraukle, Ķekava, Baloži, Salaspils, Valmiera):

21. jūnijā plkst. 21.00 - finālsacensību atklāšana Jelgavas pilsētas stadionā. Saulgriežu svinēšana Pasta salā;

24.jūnijā - finālsacensību noslēgums Likteņdārzā, kur notiks dalībnieku apbalvošana, piemiņas pasākums un koncerts represijās cietušajiem sportistiem un sporta darbiniekiem.

Papildu informācija.

Latvijas Olimpiešu goda zāle – Zelts, Sudrabs, Bronza

2018.gada 16.novembrī - izstādes atklāšana Latvijas Sporta muzejā.

Latvijas simtgadē tiks dāvināta Goda zāle tiem 628 olimpiešiem, kas vasaras, ziemas un paralimpiskajās spēlēs izcīnījuši 123 medaļas: 31 - zelta, 54 - sudraba, 38 – bronzas.

Papildu informācija.

Grāmata “Latvijas sporta lepnums- 1918 -2018” par svarīgākiem notikumiem un personībām Latvijas sporta vēsturē. 100 stāsti.

2018.gada septembrī - grāmatas prezentācija Latvijas Sporta muzejā.


JAUNATNE

Projekts «TU.ESI.LV»

100 video stāsti par jauniem un iedvesmojošiem cilvēkiem dažādās Latvijas vietās, kuri ar savu darbu un piemēru veido labāku Latviju.

"TU.ESI.LV" video stāsti atspoguļo jaunu un iedvesmojošu cilvēku dzīvi un nodarbošanos sabiedrībai viegli uztveramā un pieejamā video formātā, kas rada paliekošu laikmeta atspoguļojumu un kultūras liecību par jauniem cilvēkiem Latvijā.

Visi video stāsti tiek publicēti interneta vietnē www.tuesi.lv, kā arī “TU.ESI.LV” sociālo tīklu kontos (Youtube.com, Draugiem.lv, Facebook.com, Twitter.com, Instagram.com) un portālā www.jaunatneslietas.lv.


VALODA

Februārī - Dzimtās valodas dienas pasākumi. 21.februāris - skolēnu konkursa uzvarētāju apbalvošana.

23. februārī - pasākums “Kopā ar latviešu valodu, latviešu valodā”, rosinot apgūt latviešu valodu, iepazīt un popularizēt Latvijas kultūru, iedrošināt iedzīvotājus aktīvi iesaistīties valsts sociokultūras procesos.

Septembrī - Eiropas Valodas dienas pasākumi visos reģionos, dažādām mērķauditorijām – skolēnu konkurss, pasākumi studentiem augstskolās, valodu darbnīcas u. c.

Iniciatīva "Latvijas skolas soma"

Jūsu pārlūks ir ļoti novecojis, tas var attēlot mājas lapas saturu nekorekti.
Aicinām Jūs ielādēt jaunāku pārlūka versiju bez maksas.

Apzinos mājas lapas deformācijas risku un gribu turpināt to apskatīt.