Pēdējā gada laikā sadarbībā ar profesionālajām asociācijām, nozaru ministrijām ir veikts liels darbs, lai nodrošinātu Eiropas Parlamenta un Padomes 2013. gada 20. novembra Direktīvas Nr. 2013/55/ES, ar ko groza Direktīvu 2005/36/EK par profesionālo kvalifikāciju atzīšanu un Regulu (ES) Nr. 1024/2012 par administratīvo sadarbību, izmantojot Iekšējā tirgus informācijas sistēmu (IMI regulu) pārņemšanu. Tostarp, ir veikti atbilstoši grozījumi normatīvajos aktos, izstrādāts rīcības plāns „Reglamentēto profesiju nosacījumi un turpmākā rīcība reglamentēto profesiju jomas pilnveidošanai Latvijā”, izveidota sistēma Eiropas profesionālās kartes un Brīdinājuma mehānisma darbības nodrošināšanai, u.c. Tādēļ aicinām Jūs uz tikšanos, lai pārrunātu šī gada laikā paveikto un vienotos par turpmāk veicamajiem aktuālajiem darbiem šajā jomā. Seminārs notiks 2016. gada 22. septembrī plkst. 9.00-12.30 Izglītības un zinātnes ministrijas Lielajā zālē, 2. stāvā.
Dalībai seminārā lūdzam reģistrēties līdz 2016. gada 19. septembrim šeit.

Reģistrējoties dalībai seminārā, līdz 2016. gada 16.septembrim lūdzam reģistrācijas formā vai nosūtot uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., norādīt tos jautājumus, kurus, Jūsuprāt, būtu nozīmīgi pārrunāt šī semināra ietvaros.

Semināra darba kārtība:

no 8.45 Dalībnieku ierašanās, reģistrēšanās

9.00-9.10 Semināra ievada uzruna
Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāra vietniece - Politikas iniciatīvu un attīstības departamenta direktore G.Arāja

9.10-10.00 Izmaiņas Latvijas normatīvajos aktos reglamentēto profesiju un profesionālās kvalifikācijas atzīšanas jomā – veiktie grozījumi un turpmāk plānotie darbi
Izglītības un zinātnes ministrija, profesionālās kvalifikācijas atzīšanas koordinatore I.Stūre

10.00-10.45 Akadēmiskās informācijas centra darba aktualitātes profesionālās kvalifikācijas atzīšanas jomā: izveidotā sistēma Eiropas profesionālās kartes izdošanai, atjaunotā reglamentēto profesiju datu bāze, u.c.
Akadēmiskās informācijas centra pārstāvis, TBC

10.45-11.15 Kafijas pauze

11.15-11.45 Aktuālā informācija par Eiropas Komisijas virzītiem jautājumiem: Kopējās apmācības principu ieviešana inženieru profesijā, salīdzinošs pārskats par direktīvas 2013/55/EK pārņemšanu dalībvalstīs, u.c.
Izglītības un zinātnes ministrija, profesionālās kvalifikācijas atzīšanas koordinatore I. Stūre

11.45-12.30 Diskusija.

 

Semināra materiāli

Aktuālā informācija par Eiropas Komisijas virzītiem jautājumiem: Kopējās apmācības principu ieviešana inženieru profesijā, salīdzinošs pārskats par direktīvas 2013/55/EK pārņemšanu dalībvalstīs, u.c. (.pdf)

Izmaiņas Latvijas normatīvajos aktos reglamentēto profesiju un profesionālās kvalifikācijas atzīšanas jomā: veiktie grozījumi un turpmāk plānotie darbi (.pdf)

Augstākās izglītības centra uzdevumi un funkcijas (.pdf)