Publicēts 13 februāris 2020

lejupielāde

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) kā NordForsk reģionālais partneris aicina Latvijas zinātniskās institūcijas līdz 2020. gada 5.maijam pieteikties NordForsk izsludinātajam projektu konkursam, piedaloties pētniecības un inovāciju programmā “Ilgtspējīga akvakultūra”.

Latvijā uz finansējumu var pretendēt organizācijas, kas iekļautas Zinātnisko institūciju reģistrā un atbilst pētniecības un zināšanu izplatīšanas organizācijas statusam. Uzņēmumi un citas organizācijas var piedalīties pētījumu projektos, bet nevar pretendēt uz projektu finansējumu. IZM Latvijas pētnieku dalībai projektos indikatīvi kopā plāno piešķirt 300 000 eiro lielu finansējumu. Tiek sagaidīts, ka par šo kopējo summu tiks atbalstīti 2-3 projekti. Projekta pieteicējam nepieciešami vismaz divi partneri no NordForsk finansētājvalstīm - Norvēģijas, Zviedrijas, Somijas vai Dānijas. Latvijas partneriem projekti jāīsteno līdz 2023. gada 30.novembrim – pieteicējiem jāinformē konsorcijs par projektu termiņa nosacījumu. Ar finansēšanas noteikumiem Latvijā un par pieteikšanās kārtību var iepazīties šeit.

Konkursa pieteikumu atlasi organizēs NordForsk un pieteikties aicināti pētnieki no Norvēģijas, Zviedrijas, Somijas, Dānijas, Islandes, Igaunijas un Latvijas. Kopējais programmas “Ilgtspējīga akvakultūra” finansējums ir 7,2 miljoni eiro.
NordForsk ir Ziemeļvalstu Ministru padomes 2005. gadā izveidota organizācija, kas nodrošina finansējumu un veicina Ziemeļvalstu sadarbību pētniecības jomā. NordForsk dalībnieki ir valsts pētniecības institūti, universitātes un citas pētniecības struktūrvienības. Vairāk par organizāciju NordForsk. Programmas galvenais mērķis ir radīt jaunas zināšanas un risinājumus ilgtspējīgai sauszemes un jūras lašu dzimtas sugu akvakultūrai Ziemeļvalstīs. Programmas mērķis ir arī veicināt atbildīgas pētniecības un inovācijas perspektīvas ilgtspējīgā akvakultūrā Ziemeļvalstu kontekstā, tostarp daudzveidību, iekļaušanu, atvērtību un caurredzamību.

Kontaktpersonas:
Aleksandrs Mārtiņš Blūms, Izglītības un zinātnes ministrijas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta nozares eksperts, tālr. 67047798, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..
Baiba Švāne, Izglītības un zinātnes ministrijas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta nozares eksperte, tālr. 67047983, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

logo ansamblis