https://rumis.gov.lv/

Izglītības resursu uzskaites un monitoringa informācijas sistēma (turpmāk – RUMIS) ir valsts informācijas sistēma, kas nodrošina izglītības resursu, primāri, datortehnikas uzskaiti un izsniegšanu izglītojamajiem mācībām, tostarp, mācībām mājās. 

Informācijas sistēma darbību uzsāk pakāpeniski, izglītības iestādēm līdz 2024. gada 31. augustam ievadot informāciju par izglītības iestādē pieejamo datortehniku.

Ja saņemts izglītības iestādes uzaicinājums un izglītības iestāde nodrošina datortehnikas izsniegšanu lietošanai mājās, tad iedzīvotāji var izmantot arī latvija.lv e-pakalpojumu “Pieteikums skolēna datoram”, lai iesniegtu pieteikumu datortehnikas saņemšanai.Ar drošu elektronisko parakstu parakstītus dokumentus, lūdzu, sūtīt uz rumis@izm.gov.lv.

Lietotāju atbalsts:

Ja rodas jautājumi vai neskaidrības, lūgums rakstīt e-pastu rumis@izm.gov.lv. Jo pilnīgāks ir problēmas apraksts (ar konkrētu piemēru), jo ātrāk varēsim palīdzēt atrisināt Jūsu pieteikto problēmu.


Izglītības resursu uzskaites un monitoringa informācijas sistēmas privātuma politika 

RUMIS pārzinis un datu apstrādes pārzinis ir Izglītības un zinātnes ministrija (vienotais reģ. numurs: 90000022399, adrese: Vaļņu iela 2, Rīga).  

Izglītības resursu uzskaites un monitoringa sistēma (RUMIS) izmanto tikai tehniski nepieciešamās sīkdatnes bez kurām pakalpojuma izpilde tehnoloģiski ir neiespējama vai būtiski apgrūtināta. Tās ir nelielas teksta datnes, kas tiek nosūtītas uz Jūsu datora atmiņu tīmekļa vietnes apmeklējuma laikā. Katrā turpmākajā apmeklējuma reizē sīkdatnes tiek nosūtītas atpakaļ uz izcelsmes vietni vai uz citu vietni, kas atpazīst šo sīkdatni. Sīkdatnes darbojas kā konkrētas tīmekļa vietnes atmiņa, ļaujot šai lapai atcerēties Jūsu datoru nākamajās apmeklējuma reizēs, tai skaitā sīkdatnes var atcerēties Jūsu iestatījumus vai padarīt vietnes lietošanu ērtāku.


 

Veidos monitoringa sistēmu datoru racionālai izmantošanai izglītības iestādēs