Publicēts 15 Maijs 2020

nord

Izglītības un zinātnes ministrija kā NordForsk reģionālais partneris aicina Latvijas zinātniskās institūcijas līdz 2020. gada 16. jūnijam pieteikties NordForsk izsludinātajā projektu konkursā “Ziemeļvalstu veselības datu Covid-19 pētniecības projekti”.

Programmas mērķis ir starpvalstu sadarbības rezultātā radīt jaunas zināšanas Covid-19 pandēmijas apkarošanai, izmantojot jau esošus veselības datus un jauniegūtus papildinošus datus. Ar pilnu programmas saturu var iepazīties šeit.

Latvijā uz finansējumu var pretendēt organizācijas, kas iekļautas Zinātnisko institūciju reģistrā un atbilst pētniecības un zināšanu izplatīšanas organizācijas statusam.

Projektu koordinatori var pretendēt uz finansējumu līdz 300 000 eiro, un projektu partneri var pretendēt uz finansējumu līdz 150 000 eiro. Izglītības un zinātnes ministrijas plānotais kopējais finansējums Latvijas dalībai projektu konkursā ir 400 000 eiro. Projekta pieteicējam nepieciešami vismaz divi partneri no NordForsk finansētājvalstīm - Norvēģijas, Zviedrijas, Somijas, Islandes vai Dānijas. Ar obligātajiem Latvijas partneru finansēšanas noteikumiem Latvijā var iepazīties šeit.

Konkursa pieteikumu atlasi organizēs NordForsk, un konkursā pieteikties aicināti pētnieki no Norvēģijas, Zviedrijas, Somijas, Dānijas, Grenlandes, Islandes, Fēru un Ālandu salām, Igaunijas un Latvijas. Kopējais programmas finansējums ir aptuveni 5,1 miljons eiro.

Projektu iesniedzēji aicināti izmantot Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavotās Atvērtās zinātnes vadlīnijas Covid-19 un SARS-CoV-2 pētījumu zinātnisko publikāciju un pētījumu datu publicēšanai.

NordForsk ir Ziemeļvalstu Ministru padomes 2005. gadā izveidota organizācija, kas nodrošina finansējumu un veicina Ziemeļvalstu sadarbību pētniecības jomā. NordForsk dalībnieki ir valsts pētniecības institūti, universitātes un citas pētniecības struktūrvienības. Vairāk par organizāciju NordForsk.

Kontaktpersona:
Aleksandrs Mārtiņš Blūms, Izglītības un zinātnes ministrijas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta nozares eksperts, tālr. 67047798, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..