Eiropas Kosmosa aģentūra
Satelīts

No 2022. gada 27. jūnija līdz 1. jūlijam Rīgas Tehniskajā Universitātē norisināsies Eiropas Kosmosa aģentūras (EKA) mācību kurss Latvijā “Radara un optisko satelītu datu apstrāde un pielietojumi”. Kursam aicināti pieteikties pētnieki, maģistrantūras un doktorantūras studenti, kā arī speciālisti, kuri ikdienas darbā izmanto zemes novērošanas tehnoloģijas un/vai datus.  Interesenti aicināti pieteikties līdz 13. maijam, reģistrējoties šeit.

Piecu dienu kursu vadīs pasaules līmeņa pasniedzēju komanda un zemes novērošanas eksperti no Šveices, Itālijas, Vācijas un Somijas, kurss apvienos teoriju un praksi. Dalībnieki apgūs optisko un radaru satelītu datu lietojumus, fokusējoties uz reāliem lietojumiem Latvijas un Baltijas ģeogrāfijai un vajadzībām tādās jomās kā zemes izmantošana, lauksaimniecība, mežsaimniecība un zemes virsmas kustība. Dalībnieki varēs pielietot arī savas zināšanas un prasmes citās Zemes novērošanas mērķa nozarēs, piemēram, jūras vides monitoringā, ārkārtas situāciju pārvaldībā, viedo pilsētu pārvaldībā un daudzās citās.

Dalība kursā ir bez maksas. Mācību materiālu un kafijas paužu izmaksas sedz organizatori. Dalībnieku skaits ir ierobežots – mācības būs iespēja apmeklēt 30-35 labāko pieteikumu autoriem.

Papildu informācija par kursa programmu un pieteikšanos pieejama šeit.