Eiropas valodu diena Logo

Jau astoņpadsmito gadu Latviešu valodas aģentūra kopā ar sadarbības partneriem organizē un koordinē Eiropas Valodu dienas pasākumus. Eiropas Valodu diena Eiropas Savienības dalībvalstīs  tiek svinēta 26. septembrī,  aicinot iepazīt valodu daudzveidību un iespējas apgūt valodas visa mūža garumā. Iepazīsties ar Eiropas Valodu dienas pasākumiem un piedalies!

No 23. līdz 24. septembrim Varšavas Universitātē norisināsies jau devītā starptautiskā Baltijas valstu studentu konference „Tilti Baltijāˮ (Bridges in the Baltics). Savukārt sestdien, 24. septembrī,  ikviens aicināts uz pasākumu „Nāc uzspēlēt Scrabble Valodu mājā!ˮ  Spēlēsim latviešu, angļu, vācu, norvēģu un igauņu valodā.

Svētdien, 25. septembrī, Skandināvu grāmatu klubā diskutēsim par sāmu rakstnieka Sigbjērna Skodena (Sigbjørn Skåden) grāmatu ,,Putns”. Pasākums notiks skandināvu valodās, to piedāvā Valodu māja (Rīga, Avotu iela 33).

Pirmdien, 26. septembrī Eiropas Savienības mājā notiks Eiropas valodu maratons. Mācies frāzes dažādās ES valodās! Skolotāju lomā iejutīsies bērni un jaunieši, palīdzot apgūt frāzes angļu, vācu, poļu, spāņu, itāļu, franču, holandiešu un citās ES valodās. Savukārt Ukraiņu kultūras pēcpusdienā būs iespēja dzirdēt dziesmas Katrīnas Gupalo izpildījumā, bērni atraktīvā veidā varēs apgūt jaunus vārdus latviešu valodā un veidot pastkartes, bet ukraiņu pavāres rādīs, kā vārīt boršču. Šajā dienā notiks arī dažādas lekcjas un sarunas.

Ikviens interesents aicināts iesaistīties Apvidvārdu talkā - talkas vietnē ierakstīt savu pamanīto un īpaši izceļamo apvidvārdu.

No 26. septembra līdz pat Valsts svētkiem 18. novembrī noritēs skolēnu radošo darbu konkurss „Valoda dzīvo, ja Tu tajā runā”. Tajā aicināti piedalīties skolēni no Latvijas skolām un latviešu skolām pasaulē.

Savukārt no 15. oktobra līdz 18. novembrim notiks akcija „Valodas daudzinājums” – tajā ikvies aicināts dalīties ar stāstiem, piemēriem un pārdomām par tiem avotiem ‒ personībām, grāmatām, notikumiem ‒, kas liek apzināties latviešu valodas vērtību un košumu.

Plašāka informācija par pasākumu norises vietām un laikiem Latviešu valodas aģentūras tīmekļvietnē.