Pedagogiem Vecākiem
Vebinārs

Sākoties attālinātajām mācībām 1.- 4.klašu skolēniem, Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru sagatavojusi divu tiešsaistes vebināru ierakstus.

Pedagogiem domātajā vebinārā, kas notika 21. janvārī,  skolotāji var iepazīties ar Laurenču sākumskolas, Jūrmalas alternatīvās skolas un Brocēnu vidusskolas pieredzi, organizējot attālināto mācību darbu. Laurenču sākumskolas direktors Kristaps Zaļais un skolotāja Monta Malkause, Jūrmalas Alternatīvā skolas skolotāja Liene Jankovska un Brocēnu vidusskolas direktora vietniece Vivita Ķezbere stāsta gan par savu pedagoģisko pieredzi, strādājot attālināto mācību apstākļos, gan dalās ar daudziem ikdienā praktiski lietotiem materiāliem, kas var noderēt salīdzināšanai un paraugam: stundu sarakstiem attālinātajām un tiešsaistes mācībām; metodēm, kā organizēt darbu ar pirmklasniekiem, vērtēšanas un atgriezeniskās saites veidošanas piemēriem.

22. janvāra vebinārā vecākiem piedalās Latvijas Universitātes pētniece, psiholoģe Liena Hačatrjana, Rīgas pilsētas sākumskolas dibinātāja un “Skola-2030” konsultante Solvita Lazdiņa un pašvadītas mācīšanās eksperts, psihologs Edmunds Vanags. Vebināra eksperti piedāvā konkrētus paņēmienus, kas var noderēt vecākiem, organizējot bērnu mācīšanos mājās un atbild uz vecāku biežāk uzdotajiem jautājumiem. Piemēram, kas ir un kas nav vecāku atbildība attālinātajās mācībās, kā veidot saziņu ar skolu, ko darīt gadījumos, ja neizdodas atrast kopīgu valodu ar skolotājiem un kā rīkoties, ja mājās nav pieejams pietiekams tehniskais nodrošinājums attālinātajām mācībām.  

Abos vebināros piedalās izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska, raksturojot kopīgo situāciju valstī, saistībā ar attālināto mācīšanos un atbildot uz vebināra skatītāju tiešsaistē uzdotajiem jautājumiem.

Šonedēļ, 29. janvārī, organizēsim nākamo vebināru, kurā runāsim par aktuālajiem jautājumiem attālinātā mācību procesa norisē.