Izglītība Pedagogiem Skolēniem Vecākiem
ilustratīvs attēls ar logo

Izglītības un zinātnes ministri, Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentāro sekretāru, sporta, zinātnes un jaunatnes jomas līderus, kā arī informācijas tehnoloģiju pakalpojumu vadītāju - Izglītības un zinātnes ministrijā skolēni šogad, 5.aprīlī, aicināti ēnot Junior Achievement Latvija organizētajā Ēnu dienā.

Vai mana izvēlētā profesija būs man piemērota? Kādas rakstura īpašības svarīgas konkrētajā profesijā? Ko zinu un ko vēl nezinu par jomu, kurā nākotnē vēlos darboties? Ja Tev aktuāli šie jautājumi un nopietni apdomā - kuru izglītības iestādi izvēlēties, kurā no jomām turpināt mācības, tad Ēnu diena ir lieliska iespēja gūt atbildes uz daudziem jautājumiem. Varbūt pēc gadiem mēs būsim kolēģi - te, Izglītības un zinātnes ministrijā! Tāpēc atnāc un uzzini – kā norit darbs ministrijā, kuras pārziņā ir 5 nozīmīgas jomas – izglītība, zinātne, valsts valoda, sports un jaunatne. Kā aizrit ministra, departamentu vadītāju un daudzu citu darbinieku ikdiena, cik spraigs ir darba ritms un cik liela atbildība. Un cik dažādu profesiju pārstāvji te strādā!

Pieteikties Izglītības un zinātnes ministrijas piedāvātajām vakancēm “Ēnu dienai” iespējams šeit. Pirms pieteikšanās ēnotājam ir jāreģistrējas un jāatjauno savs profils. Piesakoties vakancei, jāuzraksta īss, bet pārdomāts pamatojums, kādēļ vēlies ēnot konkrēto speciālistu.

Ēnotāji vēl var pieteikties uz vakancēm līdz 13. martam, bet 31. martā būs iespējams pieteikties  nejaušajam ēnotājam. Plašāka informācija par pieteikšanos.

Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4 – 6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Latvijā Ēnu diena ir biznesa izglītības biedrības Junior Achievement Latvia (JA Latvia) reģistrēta preču zīme.