Sports
hokejs

No 2021. gada 21. maija līdz 6. jūnijam Rīgā norisināsies pasaules čempionāts hokejā vīriešiem, kad Latvijā satiksies 16 spēcīgākās hokeja izlases, kopumā aizvadot 64 spēles. Pirmā no tām – starp Latviju un Kanādu – jau 21. maijā. Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) Padome lēmumu par čempionāta norisi Rīgā pieņēma tikai šā gada 2. februārī, tāpēc gatavošanās šim starptautiski nozīmīgajam pasākumam  notiek saspringtos termiņos, bet iekļaujoties plānotajā laika grafikā un saskaņā ar valdības piešķirto finansējumu.

Pasaules hokeja čempionāta organizēšanai marta sākumā valdība piešķīra līdz 3,7 milj. eiro. 3 milj. eiro nepieciešami otrās spēļu arēnas Olimpiskajā sporta centrā sagatavošanai, aprīkošanai un nomai, 230 000 eiro – ledus halles Daugavas stadionā izbūvei un aprīkošanai. Daugavas stadiona ledus halle ekspluatācijā tiks nodota līdz 30.aprīlim, un jau 2.maijā Latvijas izlase tajā uzsāks treniņus. Līdz
159 736 eiro izmaksās IIHF kongress, līdz 145 000 eiro – papildus biroja un palīgtelpu ierīkošana teritorijā starp Arēnu Rīga un Olimpisko sporta centru, kā arī 75 000 eiro tiks novirzīti konsultāciju izmaksu segšanai. Līdz 90 264 eiro piešķirti arī Iekšlietu ministrijai, lai segtu ar drošības pasākumiem saistītās izmaksas.

Čempionāts šobrīd plānots bez skatītāju klātbūtnes, bet, izvērtējot epidemioloģisko situāciju, Latvijas Hokeja federācijas (LHF) izstrādāto Covid-19 drošības protokolu, un uzklausot Veselības ministrijas un Slimību profilakses un kontroles centra speciālistu viedokli, Rīcības komiteja var lemt par noteikta skaita skatītāju klātbūtni. Šos lēmumus plānots pieņemt maija sākumā. Vienlaikus čempionāta organizatori vērtē iespēju ierīkot drošu fanu zonas ārpus arēnas, lai, ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus, faniem būtu iespēja vērot spēles uz lielajiem ekrāniem.

29. martā notiks kārtējā, jau ceturtā, Rīcības komitejas sēde, kurā eksperti vērtēs aktuālāko situāciju ar Covid-19, apspriedīs čempionāta drošības protokolu, uzklausīs ziņojumus par Olimpiskā sporta centra un Daugavas stadiona ledus halles gatavību, kā arī izskatīs ieguldītā finansējuma izlietojumu.

Ceturtdien, 2021. gada 18. martā, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) organizēja preses konferenci, lai informētu par aktualitātēm saistībā ar gatavošanos 2021.gada pasaules čempionātam hokejā. Preses konferencē piedalījās izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska, IZM valsts sekretāra vietnieks – Sporta departamenta direktors Edgars Severs, LHF prezidents Aigars Kalvītis, LHF ģenerālsekretārs Viesturs Koziols un pasaules čempionāta orgkomitejas pārstāvis, SIA “Hokeja akadēmija” valdes loceklis Edgars Buncis.

Preses konferences ieraksts