Jaunumi
karim ghantous dxS2okXd zo unsplash

Trešdien, 2019. gada 27. novembrī, “People work” konferenču zālē E. Biznieka-Upīša ielā 21, Rīgā, norisināsies Izglītības un zinātnes ministrijas organizētā diskusija “Kā vadīt starptautiski konkurētspējīgas augstskolas: pārvaldības un attīstības izaicinājumi”. Interesenti aicināti diskusiju vērot tiešraidē plkst.12.00 ministrijas tīmekļvietnē un Facebook. Diskusija noritēs latviešu un angļu valodā, nodrošinot sinhronu tulkošanu latviešu valodā.

Šī būs pēc kārtas trešā izglītības un zinātnes ministres iniciētā diskusija, lai veicinātu straujāku un efektīvāku Latvijas augstākās izglītības pārvaldes modeļa maiņu, iesaistot visas ieinteresētās puses.

Pasākumu atklās izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska un Valsts prezidenta ārštata padomniece zinātnes un izglītības politikas jautājumos – Ieva Siliņa.

Diskusijas laikā starptautiski eksperti - Tomas Īstermans (Thomas Estermann), Eiropas Universitāšu asociācijas Pārvaldības, finansēšanas un sabiedrības politikas attīstības direktors, Kristi Raudmäe, Igaunijas Izglītības un zinātnes ministrijas Augstākās izglītības departamenta galvenā eksperte un Evita Milana, Berlīnes Tehniskās universitātes Uzņēmējdarbības centra pārneses projektu vadītāja, izklāstīs savu redzējumu un pieredzi starptautiski konkurētspējīgu augstskolu pārvaldības un attīstības jautājumos. Diskusijas ietvaros redzējumu par izaicinājumiem un priekšnoteikumiem starptautiski konkurētspējīgu augstskolu pārvaldībai un attīstībai sniegs Rīgas Tehniskās universitātes Rīgas Biznesa skolas Padomnieku konventa pārstāvis, Jānis Kloviņš, LU profesors,Latvijas Zinātnes padomes priekšsēdētājs un Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra direktors, un Dmitrijs Stepanovs, Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāra vietnieks - Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktors.

27.novembra diskusija ir daļa no četru diskusiju cikla par augstākās izglītības pārvaldību Latvijā. Diskusijās iegūtie secinājumi tiks izmantoti, izstrādājot konceptuālo ziņojumu valdībai par augstākās izglītības pārvaldības modeļa maiņu un izglītības attīstības pamatnostādnes 2021.-2027. gadam.

Ceturtā, noslēdzošā diskusija notiks 4.decembrī.

RSU Izlaidums 2020