Sports
hokejs

Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša rosinās Latvijas Nacionālajai sporta padomei izskatīt jautājumu par atbalsta piešķiršanu Latvijas Hokeja federācijai (LHF) saistībā ar Pasaules čempionāta hokejā rīkošanu Latvijā.

Līdz šim papildu valsts budžeta līdzekļu piešķiršana biedrībai “Latvijas Hokeja federācija”, lai segtu ar čempionāta organizēšanu un norisi saistītos izdevumus, netika plānota, jo 2022. gada 19. maijā, saskaņojot Pasaules čempionāta organizēšanu Latvijā,  LHF bija lūgusi tikai organizatorisku, bet ne finansiālu atbalstu.

Tomēr, apzinoties notikuma svarīgumu un tā nozīmi Latvijas un pasaules sporta dzīvē, Izglītības un zinātnes ministrijā pieņemts lēmums lemt par valsts budžeta līdzekļu piešķiršanu Latvijas Hokeja federācijai, lai segtu licences maksas daļu par čempionāta rīkošanas tiesībām.

Spriežot par šo jautājumu, tiks izskatīta iespēja izvirzīt 2023. gada Pasaules čempionāta hokejā organizatoriem papildus nosacījumus, kuri varētu būt saistīti ar atbalstu bērnu un jauniešu iesaistei fiziskajās aktivitātēs un ikdienas sportisko aktivitāšu veicināšanu.