ministre ar vēstnieku

Piektdien, 2022. gada 29. jūlijā, izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece tikās ar Igaunijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Arti Hilpusu (Arti Hilpus). Tikšanās laikā pārrunāta gan Igaunijas vēlme iepazīties ar Latvijas pieredzi pārejā uz mācībām tikai valsts valodā, gan Latvijas ieguldījums lībiešu valodas attīstībā.

Igaunijas vēstnieks pauda interesi par Latvijas pieredzi pakāpeniskai pārejai uz mācībām tikai valsts valodā. Igaunija plāno pāriet uz mācībām igauņu valodā 2030. gadā, tāpēc Latvijas pieredzes iepazīšana ir ļoti būtiska. Abas puses ir vienisprātis, ka daudz darāmā ir tieši reģionos, kuros cittautiešu skaits ir lielāks.

“Tikšanās laikā pateicos vēstniekam par Igaunijas atbalstu un pieredzi augstskolu reformas īstenošanā. Esmu gandarīta, ka arī mūsu paveiktais, lai nodrošinātu mācības tikai valsts valodā, var kalpot kā piemērs kaimiņiem,” saka izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece.

Vēstnieks pateicās ministrei par Latvijas ieguldījumu Rīgas Igauņu pamatskolā, uzsverot, ka tas ir lielisks piemērs skolēnu etniskās identitātes veicināšanā, igauņu kultūras un tradīciju izkopšanā.

Sanāksmes laikā tika izcelts arī ievērojamais Latvijas puses ieguldījums lībiešu valodas attīstībā, tostarp, digitalizācijas jomā, īpaši atzīmējot Valta Ernštreita paveikto, kā arī Latvijas Universitātes un Tartu Universitātes sadarbību šajā jomā.