cēsis

Piektdien, 2021. gada 17.septembrī,  izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece un Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārais sekretārs Sandis Riekstiņš devās reģionālajā vizītē uz Cēsīm.

“Prieks, ka Cēsu novadā garantētas labas un dažādas izglītības iespējas visām vecuma grupām un novads kopumā uz izglītības attīstību raugās gan ambiciozi, gan pragmatiski. Iepazīstoties ar izglītības iestādēm, kārtējo reizi pārliecinājos, ka iestādes vadība un tās attieksme ir galvenā atslēga iestādes panākumiem un nākotnei,” vizītes noslēgumā secināja izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece.

Viņa pauda gandarījumu, ka no novada puses izpildīts viss, kas solīts iepriekšējās sarunās, un ka arī apvienotā novada formātā tiek domāts par tālāku izglītības tīkla efektivizāciju.

Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs pateicās ministrei par iespēju izglītības nozares jautājumus pārrunāt klātienē un paviesoties skolās, jo izglītība un tās attīstība jaunajam deputātu sasaukumam ir viena no galvenajām prioritātēm. “Prieks, ka varam runāt arī par pavisam praktiskām lietām – tostarp konkrētiem nozares uzlabojumiem vai finansēšanas modeļiem. No sirds novēlu ministrei izdošanos īstenot iecerētās lietas arī dzīvē,” uzsvēra Rozenbergs.

Vizītes laikā kopā ar skolu vadību tika pārrunātas aktuālās problēmas mācībspēku piesaistes mehānismiem, paaudžu nomaiņas jautājumi, kā arī mūžizglītības attīstība valstī kopumā. A.Muižniece un S.Riekstiņš apmeklēja Cēsu Pilsētas vidusskolu, kur noslēgušies jaunā korpusa būvniecības darbi, un Cēsu Valsts ģimnāziju, kur top jauns dabaszinātņu kabinets un sporta zāle. Tāpat ministrijas delegācija viesojās Cēsu sporta skolā, iepazīstoties ar sporta izglītības infrastruktūru, un Vidzemes Tehnoloģiju un Dizaina tehnikumā, kur apskatīja jauno dienesta viesnīcu un Cēsu pilsētas stadionu.

Vizītes noslēgumā ministre devās uz Vides risinājumu institūtu, kur tiek pētītas dažādas bioekonomikas inovācijas pārtikas ražošanā, biotehnoloģijās un ilgtspējīgā lauksaimniecībā, kā arī tiek izstrādātas bezatkritumu ražošanas un citas augstas pievienotās vērtības tehnoloģijas.