Izglītība
Google for Education

Trešdien, 20. septembrī pulksten 12.30 Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) parakstīs saprašanās memorandu ar “Google Cloud” partneri SIA “Baltijas Informācijas Tehnoloģijas” par sadarbību potenciālai zināšanu pārnesei “Google for Education” vides izmantošanai izglītībā, “Chromebook” portatīvo datoru domēnu konfigurēšanā un lietošanā, kā arī inovatīva mācību modeļa attīstīšanā.

Memorandu parakstīs izglītības zinātnes ministre Anda Čakša un SIA “Baltijas Informācijas Tehnoloģijas” valdes loceklis Harijs Gals, klātesot “Google” izglītības struktūrvienības vadītājam Centrālā un Austrumeiropā Pāvelam Červonijam (Pawel Czerwony).

Salīdzinoši vienkāršās lietošanas un zemo izmaksu dēļ “Chromebook” datorus mācību procesā izmanto vairāk nekā 50 miljonu skolēnu un pedagogu visā pasaulē. Šobrīd tās ir izglītības iestādēs visbiežāk izmantotās iekārtas, piemēram, ASV, Kanādā, Japānā un virknē Eiropas valstu. “Google” digitālā ekosistēma skolām pieejama bez maksas un tās apguve skolēniem sniegs plašākas iespējas mācību procesā, bet vēlāk – augstāku konkurētspēju darba tirgū,” norāda izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša.

Latvijas izglītības sistēmā, izglītības procesos un atbalsta struktūrās ilgstoši izmantota tikai viena no pasaulē vadošajām operētājsistēmām. 2005. gadā IZM noslēdza sadarbības līgumu par “Microsoft” produktu izmantošanu, tomēr vairāk kā piecpadsmit gadu laikā pasaulē attīstījušies jauni tehnoloģiju nodrošinātāji un vadošu lomu digitālās iekārtās izglītībā ieguvis “Google” piedāvātais “Workspace for Education”, kura licences skolām pieejamas bez maksas.

Saprašanās memorandā paredzētā sadarbība zināšanu pārnesei skolēniem sniegs iespēju mācību procesā apgūt darbu dažādās digitālajās ekosistēmās un izmantot tās priekšrocības, ko katra sistēma sniedz.

Sadarbība ar SIA “Baltijas Informācijas Tehnoloģijas” paredz tehnisko atbalstu  “Chromebook” portatīvo datoru izmantošanai attiecībā uz domēnu un ierīču darbību; palīdzību, iestatot administrēšanas politikas pašvaldībās un skolās, kurām nav pietiekamas kompetences, lai pareizi konfigurētu ierīces, kā arī tiešsaistes un klātienes kursus pedagogiem un skolu mentoriem darbam “Google” vidē u.c. aktivitātes. SIA “Baltijas Informācijas Tehnoloģijas” iesaisti finansiāli atbalstīs “Google”.

Mediju pārstāvji aicināti būt klātesoši saprašanās memoranda parakstīšanas laikā trešdien, 20. septembrī plkst. 12.30 Izglītības un zinātnes ministrijā – Vaļņu ielā 2, Zinātavā. Aicinām dalību iepriekš pieteikt, rakstot prese@izm.gov.lv.