berns

Mājas karantīnas ievērošanas laiks visām personām saīsināts līdz 7 dienām līdzšinējo 10 dienu vietā. Savukārt cilvēkiem, kam ir pietiekama vakcinācijas pret Covid-19 aizsardzība un iedzīvotājiem ar derīgu pārslimošanas sertifikātu varēs netikt piemērots kontaktpersonas statuss. To paredz otrdien, 1. martā, valdībā atbalstītie grozījumi Ministru kabineta noteikumos par epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Grozījumi arī nosaka, ka bērni pirmsskolas izglītības pakāpē, tai skaitā interešu izglītības un profesionālās ievirzes izglītības programmās, kuri noteikti kā kontaktpersonas, ja kontakts ar inficētu personu ir saistīts ar Covid-19 gadījumu mājsaimniecībā, var neievērot mājas karantīnas nosacījumus, lai piedalītos klātienes izglītības procesā vai klātienē saņemtu bērnu uzraudzības pakalpojumu, ja kopš pēdējā kontakta ar inficētu personu pagājušas ne mazāk kā 7 dienas. Mājas karantīnas noslēgšanai nav nepieciešams veikt Covid-19 testu.

Mājas karantīnu var neievērot vakcinēti iedzīvotāji, kuriem pēc primārās vakcinācijas ar divu devu vakcīnām pagājuši ne vairāk kā 5 mēneši vai pēc Janssen vakcīnas vienas devas saņemšanas – ne vairāk kā 2 mēneši, kā arī cilvēki, kuri saņēmuši balstvakcināciju vai kuriem ir derīgs pārslimošanas sertifikāts. Tomēr pilngadīga persona vai nepilngadīga izglītojamā likumiskais pārstāvis var izvēlēties arī šādām personām ievērot mājas karantīnu.

Šīs izmaiņas stājas spēkā 3.martā.

Tāpat noteikts, ka pārslimošanas sertifikātu izsniegs arī pēc pozitīva profesionāli veiktā ātrā antigēna testa. Saskaņā ar Eiropas Komisijas 22.februāra lēmumu, ka Covid-19 pārslimošanas sertifikātu var izsniegt, pamatojoties uz pozitīvu antigēnu ātro testu, arī Latvijā iedzīvotāji no 7. marta varēs saņemt pārslimošanas sertifikātu, ja ātro antigēna testu veikusi ārstniecības persona, medicīnas asistents, ārstniecības atbalsta persona, farmaceits vai farmaceita asistents, kurš strādā licencētā vispārējā tipa aptiekā.