Sports
Hokejs

Šodien, 2021. gada 27. maijā valdība nolēma atļaut no 1. jūnija skatītājiem klātienē vērot hokeja čempionāta spēles. Šo iespēju varēs izmantot cilvēki, kuri vakcinēti pret Covid-19 un ir pagājušas 14 dienas pēc pilna vakcinācijas kursa pabeigšanas vai arī no 22 līdz 90 dienām pēc "AstraZeneca" vakcīnas pirmās devas saņemšanas un uzreiz pēc šīs vakcīnas otrās devas saņemšanas. Hokeja spēles klātienē būs atļauts skatīties arī Covid-19 pārslimojušajiem.

Personalizētā ieejas biļete būtu derīga tikai kopā ar apliecinājuma sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu. Skatītājiem visa spēles apmeklējuma laikā būs jālieto mutes un deguna aizsegi, arī atrodoties spēles arēnas teritorijā ārpus telpām.

Kopējais skatītāju skaits ar personalizētām ieejas biļetēm daudzfunkcionālajā hallē "Arēna Rīga" būs līdz 2660 personām, bet Olimpiskajā sporta centrā - 1058 personas. Jāuzsver, ka hokeja spēļu arēnās ir ļoti laba ventilācija, jo tā ir izšķiroši svarīga ledus kvalitātes nodrošināšanai. 

2021. gada pasaules čempionāts hokejā vīriešiem Rīgā norisinās jau kopš 2021. gada 21. maija, čempionātā  piedalās 16 pasaulē labākās hokeja izlases. Līdz 1. jūnijam izlases būs aizvadījušas jau 50 spēles un līdz čempionāta noslēgumam 2021. gada 6. jūnijā vēl būs palikušas 14 spēles (no kopumā 64 spēlēm).

Lai gan ierobežotā skaitā, bet skatītāju klātbūtne čempionāta spēlēs nodrošinās hokejam raksturīgās atmosfēras radīšanu hokeja spēļu arēnās un sniegs pasaulei pozitīvu piemēru, kā organizētā un kontrolētā veidā, ievērojot  stingrus epidemioloģiskās drošības pasākumus, augstākā līmeņa sporta sacensībās pakāpeniski tiek dota iespēja skatītājiem atgriezties tribīnēs. Šāda veida pieredze, to pētot un analizējot, sniegs būtisku ieguldījumu arī starptautisko sporta pasākumu organizēšanas prakses attīstībā Covid-19 pandēmijas apstākļos un būs vērtīgs ieguvums starptautiskajai sporta kustībai kopumā. Vismaz nelielai daļai par vieniem no pasaules labākiem hokeja faniem atzītajiem Latvijas līdzjutēju savās mājās būs iespēja apliecināt savu statusu arī Covid-19 pandēmijas apstākļos, veidojot fanu tradīcijas, ievērojot  stingrus epidemioloģiskās drošības pasākumus.

Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavotais noteikumu projekts "Grozījumi Ministru kabineta 2020.gada 9.jūnija noteikumos Nr.360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai"" pieejams Ministru kabineta tīmekļvietnē.