IKT projekta koordinatore
Notiks konference par lobiju un interešu pārstāvību jaunatnes jomā

2020. gada 16. septembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras (JSPA) konference “Nākamais solis darbā ar jaunatni”. Ņemot vērā gaidāmo Administratīvi teritoriālo reformu, kas skars Latvijas pašvaldības, kā arī jaunatnes jomas nozīmes veicināšanu gan vietējā, gan nacionālā līmenī, šogad konferences uzsvars ir uz lobiju un interešu pārstāvību darbā ar jaunatni.

Konferences tematu loks aptver dažādas interešu pārstāvības prakses. Konferenci atklās paneļdiskusija “Interešu pārstāvība jaunatnes jomā šobrīd un nākotnes perspektīvā”, kur ar saviem viedokļiem dalīsies Latvijas izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska, Latvijas Jaunatnes Padomes (LJP) izpilddirektore Renāte Mencendorfa, Kuldīgas novada Bērnu un jauniešu centra direktore un domes deputāte Inese Astaševska, jaunatnes politikas eksperts un Politisko pētījumu un analīzes institūta direktors Marius Ulozas (Lietuva), Igaunijas jaunatnes darbinieku asociācijas vadītāja Heili Griffith (Igaunija). Paneļdiskusijas tiešraide būs pieejama JSPA ''Facebook'' kontā.

“Jau ceturto gadu aicinām darbā ar jaunatni iesaistītos uz konferenci par jaunatnes jomas attīstību pašvaldībās. Lai veicinātu jaunatnes jomas atpazīstamību un prestižu, šogad konferences mērķis ir iedvesmot, dalīties risinājumos, labās prakses piemēros un palīdzēt jaunatnes jomā iesaistītajiem vēl kvalitatīvākā līmenī ietekmēt jomai svarīgu lēmumu pieņemšanu. Mūsdienās cilvēki ar līdzīgām interesēm arvien biežāk sadarbojas, veido kopīgas interešu pārstāvības grupas, tāpēc JSPA tic – lobijs ir efektīvs veids, kā veidot dialogu ar lēmumu pieņēmējiem, un ikviens jaunatnes jomā iesaistītais var radīt pozitīvas pārmaiņas savā kopienā,” uzsver Dita Čudare, JSPA Starptautiskās sadarbības un atbalsta daļas vadītāja.

Konferences apmeklētājiem darba grupās gan klātienē, gan tiešsaistē būs iespēja uzzināt, kā veidot starpnozaru sadarbību jaunatnes jomā, īstenot komunikāciju ar ietekmi, iemācīties vadīt un izmantot sociālo ietekmi kā efektīvu lobija rīku. Tāpat dalībniekiem būs iespēja iepazīties ar pilsoniskā aktīvisma Lietuvas piemēru, mobilizējot un iesaistot etniskās minoritātes.

Konference tiek organizēta “Erasmus+: Jaunatne darbībā” Ilgtermiņa stratēģiskās partnerības “Europe Goes Local – Supporting Youth Work at the Municipal Level” projekta un tā finansējuma ietvaros.