Kosmoss
nasa

No 1. līdz 3. oktobrim Ventspilī notiks starptautiskais NASA Space Apps Challenge hakatons (kosmosa lietones hakatons), kas šogad svin desmitgadi. Šogad hakatons notiks digitāli, tāpēc piedalīties varēs ikviens, kuram ir drosme uzdrīkstēties.

Hakatonā var piedalīties uzņēmēji, zinātnieki, dizaineri un citi speciālisti, kā arī studenti. Strādājot komandās dalībnieki sevi pierāda 48 stundu sprintā, lai rastu atbildes uz dažādiem aktuāliem izaicinājumiem gan kosmosā, gan uz zemes. Reģistrēties dalībai iespējams šeit.

Pasākums sāksies 1. oktobrī plkst. 18.00 ar ievadu un komandu sadali, kā arī aprakstu par visiem izaicinājumiem, kurus komandas var izvēlēties. Kad komandas būs sadalītas, sākas darbs pie idejām. Otrajā un trešajā dienā komandām pievienosies mentori, uzņēmēji un speciālisti, kuri sniegs savus padomus un palīdzēs atrast labākos risinājumus. Trešās dienas pēcpusdienā septiņi žūrijas locekļi vērtes dalībnieku veikto darbu un prezentācijas.

Dalība hakatonā ir bez maksas, un komandām būs iespēja iegūt naudas balvas un īpašās žūrijas balvas no Space Apps Ventspils partneriem Accenture un VIRAC (Ventspils International Radioastronomy Centre). Šogad pirmās trīs vietas dalīs 2000 eiro naudas balvu fondu, bet simpātiju balvas, viena no tām amatieru teleskops, var saņemt jebkura komanda. Savukārt vietējās žūrijas izraudzītajai uzvarētāju komandai tiks dota iespēja ar savu ideju piedalīties starptautiskajā hakatona finālā.

Hakatona aktualitātem varēs sekot līdzi sociālo tīklu platformās Facebook, Instagram un pasākuma mājaslapā.

Kopš darbības uzsākšanas 2012. gadā NASA Zemes zinātnes nodaļā iekļautais Space Apps Challenge ir kļuvis par lielāko globālo hakatonu. Space Apps ik gadu aicina piedalīties tūkstošiem cilvēku un komandu no visas pasaules, darbam nodrošinot piekļuvi NASA datiem un citiem noderīgiem rīkiem, lai radītu inovatīvus risinājumus problēmām, ar kurām saskaramies uz zemes un kosmosā.

Space Apps Challenge 2020 piedalījās vairāk ka 26 000 dalībnieku no 251 atrašanās vietām vairāk kā 140 valstīs, izstrādājot ap 2300 projektu.

Pasākumu organizē kooperatīvā sabiedrība BASAFUL, sadarbībā ar Ventspils domi, UIA NextGen, VIRAC, Accenture, LIAA un LAIK.