Sports
Zelta kauss

Otrdien, 2023. gada 19. decembrī, valdība atbalstīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavoto rīkojuma projektu par naudas balvu piešķiršanu Latvijas sportistiem. Tās saņems arī sportistu treneri, komandas sporta darbinieki un apkalpojošais personāls par palīdzību sportistiem, sasniedzot augstus mērķus 2022. gada nogalē un 2023. gadā.

Naudas balvas izmaksās kopumā 86 cilvēkiem. Ministru kabineta noteikumi paredz, ka tās piešķir sportistiem, treneriem un sportistus apkalpojošiem sporta darbiniekiem. Vienpadsmit olimpisko sporta veidu federācijas saņems naudas balvas sporta veida attīstībai un jauno sportistu sagatavošanai (ne mazāk kā 50% apmērā no federācijai piešķirtās naudas balvas sporta veida attīstībai).

Izmaksājamo naudas balvu kopējā summa ir 885 372 eiro, tās tiks izmaksātas no IZM pamatbudžeta apakšprogrammas "Balvas par izciliem sasniegumiem sportā" 42 686 eiro apmērā un no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" IZM tiks piešķirti 842 686 eiro.

Latvijas Nacionālajā sporta padomē tiek izskatīti un saskaņoti visi lēmumi par naudas balvu piešķiršanu, kā arī saskaņots ar Finanšu ministriju.

IZM sagatavotais rīkojuma projekts Par naudas balvu piešķiršanu par izciliem sasniegumiem sportā” un saraksts ar apbalvotajiem pieejams MK tīmekļvietnē.