Starptautisks forrums 3.jūnijs

2022. gada 3. jūnijā Rīgā notiks augsta līmeņa starptautisks forums “Izglītība nākotnei: no vīzijas uz pārmaiņām”. Pasākums pulcēs pasaulē atzītus futūristus, viedokļu līderus un pētniekus, lai veidotu izpratni par to, kādas globālās tehnoloģiskās un sociālās pārmaiņas jāņem vērā nākotnes izglītības vīzijas veidošanā. Forumu atklās izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece.

Pasākumu organizē Izglītības un zinātnes ministrija un Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA), foruma akadēmiskais partneris ir Riga Business School, kā Rīgas Tehniskās universitātes struktūrvienība.

Foruma tematiskajā lokā būs nākotnes izglītība un darbs tehnoloģiju attīstības kontekstā, nepieciešamība pēc nākotnes prasmju definēšanas un attīstības, jauna sociālā līguma slēgšanas nepieciešamība izglītības jomā, kā arī efektīva informācijas tehnoloģiju un mediju pakalpojumu iekļaušana izglītības kvalitātes veicināšanai.

“Raugoties ilgtermiņā, mums ir visas iespējas pašiem veidot veiksmīgu, pārdomātu, kvalitatīvu un iekļaujošu izglītību, kas kalpos par iedvesmu citiem. Lai to paveiktu, mums šodien ir jāizkāpj no ierastajiem rāmjiem un jāliek lietā izaugsmes domāšana. Izglītības politikas veidotāju lielākais izaicinājums un uzdevums ir nezaudēt spožo vaduguni un ilgtermiņa redzējumu, jo izglītības process nebeigsies ne 2030. gadā, ne 2050. gadā,” uzsver izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece.

Forums notiks divās daļās. Pirmajā daļā ar savu vīziju un redzējumu par foruma tēmām dalīsies Gerds Leonhards (Gerd Leonhard) no  Šveices - futurologs un humānists, pasaules līmeņa lektors, piecu grāmatu, tostarp “Technology vs. Humanity”, autors un filmu veidotājs, kā arī Pērtu Pelenens (Perttu Pölönen) - futūrists, Perttu Productions dibinātājs, Eiropā godalgots izgudrotājs un atzīts lektors no Somijas.

Pasākuma otrajā daļā iespējamos nākotnes izglītības attīstības ceļus ieskicēs Izglītības inovāciju iniciatīvas direktors Hārvardas Universitātē, UNESCO Izglītības nākotnes komisijas loceklis prof. Fernando M. Reimers (Prof. Fernando M. Reimers) no ASV, kā arī Dr. M. S. Vidžejs Kumars (Dr. M. S. Vijay Kumar) - ASV Abdul Latif Jameel Pasaules izglītības laboratorijas (J-WEL) izpilddirektors un atvērtās izglītības asociētais profesors Masačūsetsas Tehnoloģiju institūtā. Pasākumu vadīs komunikācijas eksperts un koučs, vairāku grāmatu autors Antoni Lasinajs (Antoni Lacinai) no Zviedrijas.

Pasākuma noslēgumā plānota Saprašanās memoranda parakstīšana starp Izglītības un zinātnes ministriju, Rīgas Tehnisko universitāti (RTU) un Masačūsetsas Tehnoloģiju institūta (Massachusetts Institute of Technology, MIT) Abdul Latif Jameel Pasaules izglītības laboratoriju, lai Latvijā veidotu vidi, kas izglītības līderiem un mācībspēkiem ļauj attīstīt inovatīvu, laikmetam atbilstošu izglītības procesu studentu, pasniedzēju un sabiedrības labā. Tas tiks īstenots, izpētot un pielietojot pasaules praksi, izmantojot izglītības līderu, biznesa un valsts pārvaldes līderu iesaisti un ideju radīšanu. Būtisks izglītības laboratorijas aspekts būs pieeja MIT pieredzei, ekspertiem un mentoriem. Memoranda izpildi no RTU puses nodrošina Riga Business School kā RTU struktūrvienība.

Forumā klātienē piedalīsies izglītības nozares līderi, uzņēmēji, politiķi un sabiedriskie partneri. Savukārt pasākuma tiešraidi ikviens interesents varēs skatīt Delfi.lv portālā, foruma mājaslapā, kā arī VIAA Facebook lapā. Pasākums notiks angļu valodā, nodrošinot tulkojumu valsts valodā. Forumu atbalsta SIA “Tilde”, nodrošinot transkripciju jeb reāllaika subtitrus.

Plašāka informācija par starptautisko forumu vizionāriem un līderiem “Izglītība nākotnei: no vīzijas uz pārmaiņām” pieejama foruma interneta vietnē www.futures2050.lv.