Pedagogiem
bērnu dārzs

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra Eiropas skolu sadarbības tīkla eTwinning ietvaros aicina pirmsskolas pedagogus, izglītības iestāžu vadību un citu interesentus pieteikties dažādām tiešsaistes aktivitātēm, kuru laikā varēs izzināt veidus, kā veicināt skolēnu patstāvību, apgūt projektu metodi, uzzināt kolēģu pieredzi sadarbības projektu organizēšanā, kā arī meklēt sadarbības partnerus, ar kuriem īstenot nacionālus mācību projektus. Visi pasākumi ir bezmaksas.

Viens no eTwinning kopienas un projektu pīlāriem ir skolēns kā virzītājspēks. Skolēna spēja uzņemties iniciatīvu un prasmes sadarboties ar citiem sakrīt ar kompetenču pieejā balstīta mācību satura mērķiem. eTwinning janvāra mēnesī organizē gan informatīvas, gan praktiskas aktivitātes, kuru mērķis ir palīdzēt pedagogiem apgūt metodes, kā veicināt bērnu patstāvību un iniciatīvu jeb kā mudināt bērnus radoši darboties pašiem jau pirmsskolā, un ieviest projektu metodi savā mācību darbā. 19. janvāra vebinārā pirmsskolas pedagogi uzzinās kā nodrošināt apstākļus, lai bērns vēlētos pats darboties, bet 25. janvārī četras veiksmīgu projektu īstenotājas un pirmsskolas pedagoģes dalīsies savā pieredzē par to kā labāk īstenot projektus. Savukārt mēneša noslēgumā, 31. janvārī, būs iespēja piedalīties eTwinning pirmsskolas projektu partneru tirdziņā, kurā iespējams gan iegūt idejas projektam, gan atrast projekta partneri un sākt plānot jauno eTwinning sadarbības projektu. 

Piesakies dalībai bezmaksas vebināros

19. janvārī plkst. 18:00 notiks eTwinning vebinārs par to, kā pedagogiem palīdzēt pirmsskolas bērniem darīt pašiem. Pasākumā ar savu pieredzi dalīsies Rasa Pakalniņa, Salas sākumskolas pirmsskolas pedagoģe un bloga “Rasa par bērniem” autore. Vebināra laikā R. Pakalniņa runās par to, kā organizēt mācību procesu un iekārtot vidi tā, lai ikviens bērns būtu ieinteresēts darboties patstāvīgi veidā, kas ir izglītojošs un jēgpilns. Tāpat būs iespējams rast atbildes uz šādiem jautājumiem: kā veicināt bērnu patstāvību un iniciatīvu, kā iesaistīt bērnus ideju radīšanas procesā un kā palīdzēt rast jaunus risinājumus, nedodot konkrētas norādes brīžos, kad bērnam kaut kas nesanāk. Lai piedalītos, līdz vebināra sākumam jāaizpilda reģistrācijas anketa (pieejama: https://bit.ly/reg_PII_vebinars). Vairāk informācijas pieejams: https://bit.ly/3fcSNdb.

25. janvārī plkst. 18:00 notiks vebinārs par eTwinning sadarbības projektu pieredzi pirmsskolās. Pasākumā pusotras stundas garumā pedagogi varēs iepazīties ar veiksmīgi īstenotiem eTwinning sadarbības projektiem pirmsskolās, papildināt savas zināšanas un darba metodes, lai labāk īstenotu savus sadarbības projektus. Šis vebinārs būs lieliska iespēja iesācējiem smelties idejas saviem eTwinning projektiem. Vebinārā ar savu pieredzi dalīsies četru dažādu pirmsskolas izglītības iestāžu pārstāves: Ilze Veidmane (eTwinning vēstniece, Jūrmalas pirmsskolas izglītības iestādes “Zvaniņš” metodiķe),  Kristīna Bernāne (eTwinning vēstniece, Priekuļu pirmsskolas izglītības iestādes “Mežmaliņa” vadītāja), Evija Šāvēja (eTwinning vēstniece, Jaunpiebalgas vidusskolas pirmsskolas metodiķe), Mārīte Petrovska (Salaspils novada pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes "Salaspils 1.pirmsskola" skolotāja). Lai piedalītos, līdz vebināra sākumam jāaizpilda reģistrācijas anketa (pieejama: https://bit.ly/reg_PII_pieredze). Vairāk informācijas pieejams: https://bit.ly/3qWRSme.

Uz katru vebināru jāreģistrējas atsevišķi. Visi vebināri tiks straumēti arī Latvijas eTwinning Facebook lapā, vebināra ieraksti tiks publicēti arī YouTube un Latvijas eTwinning tīmekļa vietnē.

Piedalies projektu partneru tirdziņā

31. janvārī plkst. 18:00 aicinām pirmsskolas pedagogus piedalīties tiešsaistes tirdziņā, kura laikā  būs iespējams atrast nacionālo projektu partnerus savām jaunā gada iecerēm. Aicinām piedalīties pedagogus gan ar jau izstrādātām projekta idejām, gan arī tos, kuriem ir vēlme darboties, bet trūkst idejas un sadarbības partneru. Gaidīti ir gan iesācēji, gan pieredzējuši eTwinning projektu īstenotāji. Šis tiešsaistes tirdziņš palīdzēs spert pirmos soļus tuvāk mērķim – īstenot veiksmīgu projektu!

Lai piedalītos, līdz 24.janvāra plkst.9:00 jāaizpilda reģistrācijas anketa: https://bit.ly/reg_tirdzins. Dalība tirdziņā ir bezmaksas. Pirms tirdziņa sākuma nosūtīsim atgādinājuma e-pastu ar saiti uz “Zoom” konferenci. Aicinām pieteikties diviem pedagogiem no vienas izglītības iestādes, lai projekta īstenošanas laikā būtu papildu atbalsts.

Par eTwinning

eTwinning ir Eiropas Savienības programmas izglītības, apmācības, jaunatnes un sporta jomā Erasmus+ aktivitāte, kura tiek īstenota, izmantojot projektu kā mācību metodi un nodrošinot kompetenču pieeju izglītībā, veicina pedagogu profesionālo pilnveidi IKT, metodikas un valodu jomā. Reģistrējoties eTwinning, skolotāji var īstenot projektus vietējā un Eiropas mērogā, izmantot bezmaksas tiešsaistes partneru atrašanas, sadarbības un projekta gaitas atainošanas rīkus, kā arī piedalīties vietējā un starptautiskā mēroga pedagogu profesionālās pilnveides pasākumos gan tiešsaistē, gan klātienē. Pašlaik eTwinning.net platformā reģistrējušies aptuveni viens miljons skolotāju, no kuriem vairāk nekā 7500 ir Latvijas skolotāji. Informācija par eTwinning pasākumiem – www.etwinning.lv.