15. janvārī notika Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sadarbībā ar Valsts izglītības attīstības aģentūru (VIAA) organizētais tiešsaistes seminārs izglītības iestāžu vadītājiem un pedagogiem par 2026. gada aprīlī plānotajiem 2.-8. klašu monitoringa darbiem.
Seminārā tika sniegts ieskats monitoringa darbu mērķī, norisē un organizēšanā, kā arī uzdevumu saturā un vērtēšanas pieejā.
Trešo un sesto klašu monitoringa darbu mērķis ir iegūt ticamus datus par katra skolēna individuālo sniegumu galvenajos prasmju rādītājos rēķinātpratībā, tekspratībā un dabaszinātniskajā pratībā. Otro, piekto un astoto klašu darbi domāti, lai monitorētu Vienotas skolas ieviešanas gaitu, un tajos piedalīsies skolēni tikai no tām skolām, kuras īsteno pāreju uz Vienotu skolu vai reorganizācijas laikā ir apvienotas ar skolām, kurās tiek īstenota pāreja uz Vienotu skolu.
Seminārā īpaši tika uzsvērts, ka monitoringa darbu rezultāti neietekmēs skolēnu gada vērtējumu. Šo darbu mērķis ir iegūt objektīvus datus par mācību satura apguves kvalitāti, savlaicīgi identificēt skolēnu vajadzības un plānot piemērotu atbalstu.
Noslēgumā semināra dalībniekiem bija iespēja saņemt atbildes uz jautājumiem.
Monitoringa darbi ir svarīgs un nepieciešams solis, lai veicinātu lēmumu pieņemšanu, balstoties uz datiem, kas uzlabotu izglītības kvalitāti visos izglītības sistēmas līmeņos. Lai nodrošinātu monitoringa darbu sekmīgu norisi, arī turpmāk plānoti tiešsaistes semināri par norises aktuālajiem jautājumiem.
- Semināra ieraksts: www.youtube.com/live/JUdba7IViqE?si=SXmj_LEyHEid-QEg
- Monitoringa darbu uzdevumu paraugi tiks publicēti VIAA tīmekļvietnē līdz 2026. gada 23. februārim.
Ieskats projekta “Atbalsts izglītības kvalitātes attīstībai” aktivitātēs:
Pamatprasmju monitoringa darbi tiek īstenoti ES līdzfinansētā projekta “Atbalsts izglītības kvalitātes attīstībai” (Nr. 4.2.2.4/1/25/I/001) ietvaros.
