IKT projekta koordinatore
Valdība atbalsta finansējuma piešķiršanu Eiropas čempionāta pludmales volejbolā organizēšanai Latvijā

Valdība radusi iespēju piešķirt gandrīz 350 000 eiro lielu finansējumu Eiropas čempionātam pludmales volejbolā, kas Latvijā, Jūrmalā, norisināsies no 15. līdz 20. septembrim. Šodien, 2020. gada 25. augustā, valdība apstiprināja Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavotos rīkojuma projektus par nepieciešamo līdzekļu pārdali un piešķiršanu, kam gan vēl nepieciešama Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas piekrišana.

Eiropas čempionāts pludmales volejbolā ir iekļauts Starptautiskās Volejbola federācijas (Fédération Internationale de Volleyball – FIVB) 2020. gada oficiālajā pludmales volejbola kalendārā un starptautiskajā turnīru sistēmā. Sākotnēji piedāvājums organizēt čempionātu tika izteikts Nīderlandei, kura saistībā ar Covid-19 infekcijas izplatību no sacensību rīkošanas atteicās. Latvija ir piekritusi un Latvijas Volejbola federācijai ir piešķirtas tiesības šī valstiski nozīmīgā pasākuma rīkošanai. Čempionāta organizēšanas izmaksas ir vairāk nekā 700 000 eiro, kuras paredzēts segt no vairākiem avotiem, tostarp, Jūrmalas pilsētas domes un federācijas piesaistītā līdzfinansējuma.

Latvijai jau ir veiksmīga pieredze šādu pasākumu rīkošanā - Eiropas un pasaules līmeņa pludmales volejbola sacensības Latvijas Volejbola federācija Jūrmalā organizē kopš 2014. gada. Čempionāts ir visaugstākā līmeņa pludmales volejbola sacensības, kas plaši tiek translētas vairākos nozīmīgos Eiropas un pasaules sporta televīzijas kanālos un digitālajos medijos, un šādu sacensību rīkošana veicina valsts ekonomikas attīstību, kā arī Latvijas atpazīstamību pasaulē.

Starptautiskās pludmales volejbola sacensības būs 2020. gada sezonas pirmais lielais pasākums pēc sezonas pārtraukuma saistībā ar Covid-19 pandēmiju. Latvijā par Eiropas čempiona titulu cīnīsies reitinga 32 vadošie vīriešu un sieviešu Eiropas volejbolistu dueti (kopā 64 komandas). Čempionāta norisei Jūrmalas pludmales centrā īpaši tiks izveidoti seši pludmales volejbola laukumi, bet fināla spēles plānotas centrālajā stadionā, kas tiks izbūvēts sacensību vajadzībām un kurā būs vairāk nekā 3000 skatītāju vietu, maksimāli ievērojot visus piesardzības pasākumus Covid-19 infekcijas ierobežošanai.

Rīkojuma projekti “Par apropriācijas pārdali no Izglītības un zinātnes ministrijas budžeta uz valsts budžeta programmu 02.00.00 „Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”” un “Par finanšu līdzekļu piešķiršanu no valsts budžeta programmas „Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”” pieejami MK tīmekļvietnē.