IKT projekta koordinatore
Valmieras tehnikumā atklāta virtuālās realitātes laboratorija

Valmieras tehnikumā 2020. gada 22. septembrī tika atklāta virtuālās realitātes laboratorija, kas nodēvēta par 3D virtuālo alu. Tā ir četru plakņu telpiskās apmācības laboratorija, kas ļaus radīt reāla izmēra vizualizācijas un simulēt darbu dažādās vidēs, piemēram, darba drošības, vides pieejamības un dizaina jomā.

Izglītības un zinātnes ministrijas Profesionālās un pieaugušo izglītības departamenta direktore Rūta Gintaute – Marihina norāda: “Šāda virtuālās realitātes tehnoloģija ir unikāla izglītības sistēmā, jo tuvākais līdzīgais izglītības instruments ir pieejams tikai Vācijā, kas nozīmē, ka Valmieras tehnikums šobrīd būs vienīgā izglītības iestāde Austrumeiropā ar šādu tehnoloģiju. Prieks, ka pavisam drīz šo tehnoloģiju varēs izmantot jaunieši, lai profesionālos un vispārizglītojošos priekšmetus apgūtu mūsdienīgā veidā.”

Izstrādājot un integrējot atbilstošu saturu, 3D virtuālā ala ļaus ielūkoties tehnoloģijās, uzzināt vairāk par bioloģiju, ģeogrāfiju, fiziku un ķīmiju. 3D alā jaunieši varēs projicēt un simulēt loģistikas noliktavas darbības principus, kā arī gūt pilnvērtīgu izpratni par dažādiem tehnoloģiskiem procesiem. Visu profesiju valmieras tehnikuma audzēkņi varēs simulēt iespējamās situācijas darba vietās un meklēt veiksmīgākos risinājumus. Tehnoloģija būs liels atbalsts topšajiem mehatronikas un metālapstrādes speciālistiem, veidojot jebkāda objekta vai automatizētas iekārtas modeļus. Tos pārnesot 3D virtuālajā realitātē, ir iespējams simulēt un pārbaudīt objekta funkcionalitāti, kā arī dizainu un detaļu saderību. Tā būs labs palīgs arī programmēšanas tehniķa programmas studentiem.