Zinātne Zinātnes komunikācija
zoomed

Saistībā ar ārkārtējās situācijas dēļ pagarināto skolēnu rudens brīvlaiku līdz 29. oktobrim „ZINĀTNE.ZOOMED.IN 2” oktobra pēdējā nedēļā paredzētās astoņas sarunas ar zinātniekiem tiek pārceltas uz novembri. Kā iepriekš plānots, 9. - 12. klašu skolēniem iepazīt zinātnieka profesiju un pētniecības aizraujošos dabu palīdzēs TV erudīcijas spēles „Gudrs, vēl gudrāks” ilggadējie vadītāji Toms Grēviņš vai  Kaspars Ozoliņš.

„ZINĀTNE.ZOOMED.IN 2” norises laiki, zinātnieku un tēmu saraksts:

Kā skolēni var piedalīties ZINĀTNE.ZOOMED.IN?

  1. skolotājs izvēlas dienu un laiku, kad klase var tikties ar zinātnieku no saraksta kurp.es kalendārā;
  2. Kalendārā pieejams apraksts par zinātnieku un pieteikšanās anketa, kur skolotājs reģistrē klasi (bez skolēnu personas datiem). Klases var pieteikties uz vairākām sarunām, tomēr jāņem vērā, ka katrā sarunā ir ierobežots skolēnu skaits;  
  3. Pēc reģistrācijas skolotājs savā e-pastā saņem Zoom pieejas datus, kurus nosūta klasei, kas tiksies ar zinātnieku;
  4. Pirms sarunas skolotājs aicina klasi noskatīties  3 min. video par zinātnieku vai zinātnieci (saite uz video pie zinātnieka apraksta kurp.es kalendārā), ar kuru būs tikšanās, lai skolēni gūtu ieskatu tēmā;
  5. Sarunas laikā skolēni varēs zinātniekam uzdot jautājumus Zoom tērzētavā un interesantākā jautājuma autors/-e saņems pārsteiguma balvu no ministrijas.

ZINĀTNE.ZOOMED.IN notiek ERAF projekta Nr. 1.1.1.5/17/I/002 “Integrētie nacionālā līmeņa pasākumi Latvijas pētniecības un attīstības interešu pārstāvības stiprināšanai Eiropas pētniecības telpā” ietvaros.