Datums 26. aprīlis, 2024
Laiks12.00–15.00
Vieta Latvijas Universitātes Inovāciju centrs, Kalpaka bulvāris 4, Rīga
Vizuālis ar Izglītības un zinātnes ministrijas logo, diskusijas nosaukumu, vietu un laiku

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) organizē apaļā galda diskusiju “Akadēmiskā ētika augstākajā izglītībā”. 

Diskusija notiks 2024. gada 26. aprīlī no plkst. 12.00 līdz 15.00 Latvijas Universitātes Inovāciju centra LUMIC telpās, Kalpaka bulvārī 4, Rīgā. Šīs tikšanās mērķis ir runāt par akadēmiskās ētikas dažādiem aspektiem, īpaši izceļot nevēlamas rīcības riskus, kā arī atklājot instrumentus, kā akadēmiskajā procesā veicināt godīgumu, uzticību un cieņu, lai nodrošinātu no fiziskiem un emocionāliem aizskārumiem brīvu un drošu izglītības vidi mācībspēkiem un studentiem.

Diskusiju “Akadēmiskā ētika augstākajā izglītībā” atklās izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša, kam sekos Latvijas Universitātes emeritētās profesores Dr. phil. Skaidrītes Lasmanes ievadlekcija par būtiskiem akadēmiskās ētikas principiem un starptautisko pieredzi.  Turpinājumā trīs secīgās diskusijās Jums – augstskolu un nozares organizāciju pārstāvjiem, būs iespēja spriest par (1) augstskolu ētikas kodeksu pilnveidi un akadēmiskās ētikas komisiju uzdevumiem, (2) mācībspēku kompetences pilnveidi akadēmiskās ētikas jautājumos, kā arī (3) normatīvo regulējumu nepieciešamību. Diskusijas noslēgumā tālāko rīcību un uzdevumus ieskicēs Izglītības un zinātnes ministrijas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktore Diāna Laipniece.

Apaļā galda diskusijā aicināti piedalīties valsts augstskolu rektori, viens līdz divi pārstāvji no valsts augstskolu padomēm, Rektoru padomes, Latvijas Studentu apvienības, Latvijas Universitāšu asociācijas, Augstākās izglītības padomes, Latvijas Republikas Tiesībsarga, Veselības ministrijas, Kultūras ministrijas un Zemkopības ministrijas.

Diskusiju moderēs žurnālists Jānis Krēvics.

Diskusijai attālināti varēs sekot līdzi tiešsaistē IZM Facebook lapā un mājas lapā.

Pasākumā tiks fotografēts un filmēts. Foto un video materiālus IZM var izmantot darbības popularizēšanai un diskusijas atspoguļošanai, tostarp medijos, sociālajos tīklos, organizatoru un to partneru iekšējos un ārējos komunikācijas kanālos.

 

Tiešraide