Publicēts 21 aprīlis 2020

tavaklase jauns

Lai izglītojošā TV projekta “Tava klase’’ saturu varētu apgūt arī skolēni ar dzirdes traucējumiem, pēc Latvijas Nedzirdīgo savienības (LNS) lūguma Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) ir radusi iespēju stundām nodrošināt arī surdotulkojumu.

Surdotulkojums šobrīd pieejams LNS norādītajam mācību procesam pašām nepieciešamākajām stundām, piemēram, matemātikā, bioloģijā, ķīmijā, dabaszinībās, latviešu valodā, vēsturē noteiktās skolēnu vecuma grupās.

“Paldies ministrijai par operatīvo rīcību, TV stundām piedāvājot arī surdotulkojumu. Tas devis iespēju vismaz 160 skolas vecuma bērniem ar dažādas pakāpes dzirdes zudumu kvalitatīvi sekot stundām ar profesionālu tulkojumu. Ir ļoti labi arī tas, ka internetā ir iespējams noskatīties atkārtojumu un apturēt neskaidrās vietas. Vienlaikus skolēniem tiek sniegta nebijusi iespēja pārbaudīt savas zināšanas, skatoties arī jaunāko klašu stundas. Vecāki noteikti priecātos, ja šis projekts tiktu turpināts arī pēc ārkārtas situācijas beigām,” vērtē LNS viceprezidente Inese Immure.

Sākot no 14.aprīļa, “Tava klase” piedāvā mācību stundas arī 9. un 12.klašu skolēniem, lai sniegtu lielāku atbalstu, gatavojoties valsts pārbaudes darbiem.

Šobrīd vietnē www.tavaklase.lv pieejama ne tikai programma (mācību priekšmetu saraksts), bet arī nodarbību tēma un mācību stundai nepieciešamie resursi. Vietnē, nospiežot uz attiecīgās mācību stundas, redzams pedagoga sagatavotais satura apraksts, nodarbībai nepieciešamie mācību līdzekļi un cita veida informācija.
“Tava klase” satura veidošanā iesaistīti vairāk nekā 70 skolotāju no visas Latvijas. Palīdzību skolotājiem projekta ietvaros ir snieguši vairāki sabiedrībā zināmi cilvēki, dziedātāji un mākslinieki.

Tā kā Izglītības un zinātnes ministrija saņem daudz jautājumu un priekšlikumu, vietnē “www.tavaklase.lv” izveidots speciāls e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., kā arī norādīts kontakttālrunis. Savus priekšlikumus un atsauksmes aicinām izteikt arī īpaši izveidotajā Instagram kontā @tavaklase.

Projektu īsteno IZM sadarbībā ar iniciatīvas grupu “Vecāki par labāku izglītību”, nodrošinot oriģināla mācību satura izveidi un tā pārraidīšanu bezmaksas televīzijas platformās “ReTV” un “Sportacentrs.com TV”. Projekta tehnoloģiskie partneri ir “Telia Latvija” un “Veset’’, kas nodrošina TV kanālu izspēles pakalpojumus, kā arī apraidi internetā, platformā “Tava klase”.