Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) darbības programmas " Izaugsme un nodarbinātība" 1.1.1.2. pasākuma “Pēcdoktorantūras pētniecības atbalsts” ietvaros ir  izsludinājusi atklātu pētniecības pieteikumu iesniegumu otro atlases kārtu. LR zinātnisko institūciju reģistrā reģistrētās zinātniskās institūcijas un LR Uzņēmumu reģistrā reģistrētie  komersanti tiek aicināti izstrādāt un  līdz 2018. gada 27. aprīlim iesniegt vērtēšanai pētniecības pieteikumus. Izsludinātajā atlasē pieejamais kopējais attiecināmais finansējums ir 15 228 440 EUR,  tai skaitā plānotais kopējais attiecināmais finansējums ar saimniecisko darbību saistītiem pētījumiem 7 614 220 EUR  un ar saimniecisko darbību nesaistītiem pētījumiem 7614 220 EUR, no kuriem 1 522 844 EUR plānoti fundamentālo pētījumu īstenošanai. 

shutterstock 245079679Šī ES fondu finansētā pasākuma mērķis ir attīstīt jauno zinātnieku prasmes un palielināt zinātnisko kapacitāti, nodrošinot jauno zinātnieku karjeras uzsākšanas          iespējas zinātniskajās institūcijās, kā arī  pie komersantiem. Līdz ar to tiks nodrošināta  jauno zinātnieku pētniecības kompetenču pilnveide, zinātnes cilvēkkapitāla audzēšana un cilvēkresursu atjaunotne, kā arī kvalificēta speciālistu skaita pieaugums uzņēmumos.

Projekta ietvaros ir iespējas:

-īstenot fundamentālo vai rūpniecisko pētījumu,

-nodrošināt tehnoloģisko tiesību aizsardzību,

-veikt zināšanu un tehnoloģiju pārnesi,

-pilnveidot pētniecības kompetences,  

-īstenot starptautisko mobilitāti un tīklošanos.                                                                                                                                                                                                 

Pieteikumu iesniegšanas vieta un kārtība, kā arī konkursa nosacījumi interesentiem pieejami VIAA mājaslapas sadaļā Pēcdoktorantūras pētniecības atbalsts     Izsludinātie konkursi    Kontaktinformācija: VIAA, Vaļņu iela 1 (5.stāvs), Rīga, LV – 1050; tālr.: 67785467 vai 67559495, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..