Projektu aktualitātes
jason wong bYoRZI30nEI unsplash

Trešdien, 2019. gada 4. decembrī, Rīgas Tehniskās universitātes Lielajā aulā, Kaļķu ielā 1, Rīgā, norisināsies Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) organizētā diskusija “Kā veicināt augstākās izglītības sistēmas efektivitāti: sadarbība un resursu koplietošana”. Interesenti aicināti diskusiju vērot tiešraidē IZM tīmekļvietnē un Facebook.

Šī būs ceturtā, noslēdzošā izglītības un zinātnes ministres iniciētā diskusija, lai veicinātu straujāku un efektīvāku Latvijas augstākās izglītības pārvaldes modeļa maiņu, iesaistot visas ieinteresētās puses.
Pasākumu atklās izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska un IZM Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktora vietniece augstākās izglītības jomā Dace Jansone.

Pasākuma pirmajā daļā IZM Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta nozares eksperts Aleksandrs Mārtiņš Blūms akcentēs sadarbības kultūru zinātnē. Ar priekšlikumiem akadēmiskā personāla cilvēkresursu efektīvam sniegumam iepazīstinās LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga. Savukārt Rīgas Stradiņa universitātes docente un Pedagoģiskās izaugsmes centra direktore Nora Jansone-Ratinika stāstīs par resursu koplietošanas iespējām akadēmiskā godīguma veicināšanai.

Pasākuma otrajā daļā norisināsies piecas ideju darbnīcas, kurās dalībnieki diskutēs par augstākās izglītības digitalizāciju, resursu koplietošanas iespējām no infrastruktūras, stratēģiskās vadības un studiju procesa organizēšanas skatupunkta un izvirzīs priekšlikumus finansējuma piešķiršanai trīs pīlāru modeļa nosacījumu pilnveidei. Noslēgumā paneļdiskusijā semināra dalībnieki apspriedīs iespējamos risinājumus resursu koplietošanas sekmēšanai augstākajā izglītībā Latvijā.

4.decembra diskusija ir noslēdzošā daļa no četru diskusiju cikla par augstākās izglītības pārvaldību Latvijā. Diskusijās iegūtie secinājumi tiks izmantoti, izstrādājot konceptuālo ziņojumu valdībai par augstākās izglītības pārvaldības modeļa maiņu un izglītības attīstības pamatnostādnes 2021.-2027. gadam.

Tiešraide:

Kā veicināt augstākās izglītības sistēmas efektivitāti: sadarbība un resursu koplietošana