COVID-19
speciālā izglītība

Veselības ministrija sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju ir sagatavojusi informāciju par Covid-19 testu veikšanu bērniem un jauniešiem, kuri mācās iekļaujošās un speciālās izglītības programmās. 

Speciālo izglītības iestāžu audzēkņi ir viena no Covid-19 saslimstības augsta riska grupām, kurai slimības norises gaita varētu izpausties smagākā formā, līdz ar to pastāvīga epidemioloģiskā uzraudzība ir svarīga, lai ierobežotu infekcijas izplatīšanos. Ļoti būtiski, lai, īstenojot drošas skolas principus, tiek respektētas gan šo skolēnu īpašās vajadzības, gan nodrošināts netraucēts, mācību programmai atbilstošs izglītības process.

Speciālo izglītības iestāžu vai klašu skolēni, kā arī bērni un jaunieši, kas mācās iekļaujoši speciālās izglītības programmās, tiks testēti uz Covid-19 individuāli izvērtējot katru gadījumu un lemjot par tehnoloģisko risinājumu, kas attiecīgajam skolēnam neradītu traumējošu psiholoģisku ietekmi. Minēto veiks laboratorijas ciešā sadarbībā ar attiecīgās izglītības iestādes ārstniecības personu, laboratorijām vairumā gadījumu apmācot attiecīgo ārstniecības personu.  Paredzēts, ka šo skolu skolēnu testēšanu var veikt izmantojot siekalu testus, tai skaitā siekalu paraugu savākšanai izmantojot konteinerus, kas līdzīgi čupa čups konfektēm, vai nazofaringiālos testus vai uztriepes paņemšanu ar tamponu no smaganām un mutes dobuma.