Projektu aktualitātes

rawpixel 609022 unsplashEiropas pieaugušo izglītības platforma EPALE turpina bezmaksas izglītojošo video semināru ciklu, kas veltīts pieaugušo pamatprasmēm. Šā gada 21. novembrī no plkst. 10.00 līdz 12.00 politoloģe, Rīgas Juridiskās augstskolas viesprofesore Vita Matīsa vadīs vebināru “Sapratne par politisko kultūru un pilsoniskā līdzdalība – 21.gadsimta pamatprasme”.

Vebinārā tiks analizētas prasmes, kas nepieciešamas, lai ikviens varētu pilnvērtīgi piedalīties pilsoniskajā dzīvē, izmantojot zināšanas par sociālo un politisko struktūru, jēdzieniem un demokrātisku līdzdalību. Savā lekcijā Vita Matīsa kā piemērus izmantos konkrētus Latvijas vēstures notikumus un personas, analizējot situācijas, kurās nepatīkamiem vēstures piemēriem ir tendence atkārtoties. Tāpat tiks analizēti arī piemēri no atjaunotās Latvijas valsts pilsoniskajām un politiskajām izvēlēm, meklējot veidus, kā būt pilsoniski aktīviem konstruktīvā veidā.

Vebināru varēs vērojot tiešraidē Izglītības un zinātnes ministrijas tīmekļvietnē un EPALE Latvijas Facebook profilā. Vebināra gaitā dalībniekiem būs iespēja uzdot jautājumus lektoram.

Vebinārs “Sapratne par politisko kultūru un pilsoniskā līdzdalība – 21.gadsimta pamatprasme” notiek Izglītības un zinātnes ministrijas Erasmus+ projekta “EPALE Nacionālais atbalsta dienests” ietvaros.