Projektu aktualitātes EPALE Erasmus+
EPALE

2019. gada decembrī EPALE – Eiropas Savienības pieaugušo izglītības elektroniskās platformas – lietotāju skaits sasniedzis 60 000. Kopš šī gada februāra tas pieaudzis par desmit tūkstošiem. Latvijas pieaugušo izglītības profesionāļi šajā nozares kopienā veido divus procentus no lietotāju kopskaita visā Eiropā.

EPALE dibināta 2015. gadā, lai sniegtu iespēju visu Eiropas Savienības valstu pieaugušo izglītotājiem veidot sadarbības tīklus un apmainīties ar informāciju kopīgā interneta vietnē.

“EPALE ir vienas pieturas platforma katram, kas strādā pieaugušo izglītības jomā – mēs palīdzam būt lietas kursā par jaunākajām tendencēm, rast iedvesmu projektiem, meklēt praksē noderīgus resursus, atrast projektu partnerus un apspriest idejas ar kolēģiem,” rakstīts uzrunā platformas lietotājiem, kas publicēta 24 valodās.

EPALE darbojas 24 valodās ar integrētu mašīntulkošanas rīku un daudzveidīgām iespējām apspriest nozares aktualitātes, meklēt partnerus projektu realizācijai, kā arī diskutēt gan par pieaugušo izglītības labo praksi, gan politikas veidošanu.

Latvijā pieaugušo izglītības platforma darbību uzsāka 2016.gadā. Ar publikācijām latviešu valodā var iepazīties EPALE vietnē, kā arī sekojot EPALE – Latvija sociālajos tīklos.