Publicēts 12 februāris 2020
amr
Kopējās programmēšanas iniciatīva „Antimikrobiālā rezistence” (JPI AMR)  izsludina jaunu projektu konkursu NETWORK PLUS sistēmā par tēmām:
terapeitiskie līdzekļi,
diagnostika,
uzraudzība,
transmisija,
vide,
intervences.
 
Konkursa mērķis ir atbalstīt pārnacionālus projektus, kas sniegtu būtisku ieguldījumu pētniecībā saistībā ar šādām jomām: cilvēka veselība, dzīvnieku veselība un vides veselība, un prioritāte ir principa Viena pasaule viena veselība (One Health) ieviešanai pētniecībā.
 
Projektos veicamās darbības ir metapētījumi, standartizācija, statistiski pētījumi ar jau eksistējošiem datiem, kas vērsti uz pētniecības atbalstu norādītajās tēmās un jomās. Projektos paredzēti kopīgi semināri par pētnieciskiem jautājumiem, kā arī kopēju pētniecības standartu un metožu attīstība.
 
Latviju šajā konkursā pārstāv Izglītības un zinātnes ministrija (IZM). IZM sniedz finansiālo atbalstu Latvijas dalībniekiem – zinātniskajām institūcijām, kas reģistrētas Latvijas zinātnisko institūciju reģistrā un atbilst pētniecības un zināšanu izplatīšanas organizācijas statusam saskaņā ar Regulu 651/2014.
 
Konkursa laika grafiks:
2020.gada 6.aprīlis - pilno projektu pieteikumu iesniegšana
2020.gada 10.jūnijs - projektu izvērtēšana
2020.gada septembra sākums - lēmums par finansējamiem projektiem
2020.g. beigas / 2021.g. sākums - projektu īstenošanas uzsākšana
Papildu informācija:
Uldis Berķis
Izglītības un zinātnes ministrijas nozares eksperts
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Tel: +371 67047865
 
Atbalsts no Darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 1.1.1. specifiskā atbalsta mērķa “Palielināt Latvijas zinātnisko institūciju pētniecisko un inovatīvo kapacitāti un spēju piesaistīt ārējo finansējumu, ieguldot cilvēkresursos un infrastruktūrā” 1.1.1.5. pasākuma “Atbalsts starptautiskās sadarbības projektiem pētniecībā un inovācijās” projekta 1.1.1.5/17/I/002 „Integrētie nacionālā līmeņa pasākumi Latvijas pētniecības un attīstības interešu pārstāvības stiprināšanai Eiropas pētniecības telpā” (IZM).