Pedagogiem Skolēniem Vecākiem
ZinātJauda

Šajā pavasarī Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar ziņu portālu „Delfi” piedāvā podkāstu jeb klausāmsarunu ciklu „Zinātjauda”, kas pirmo reizi pie klausītājiem nonāca 31. martā.

Klausāmsarunu cikla otrās sērijas tēma ir „Lasītprasme Latvijā”, kuru sarunas vadītājs Artis Ozoliņš šoreiz šķetina kopā ar Rēzeknes Tehnoloģiju augstskolas profesori Sanitu Martenu, Liepājas Universitātes asociēto profesori Diānu Laivenieci un Nacionālo skaļās lasīšanas sacensību čempioni, "YouTube" kanāla "Helma stāsta" satura veidotāju Helmu Elvīru Križeviču.

„Lasītprasme ir viens no mācīšanās procesa stūrakmeņiem, kas ieliek stingrus pamatus visai turpmākajai dzīvei, un kopā meklēsim atbildes uz jautājumiem, kāds ir lasītprasmes līmenis Latvijā, kā to māca un kā to uzlabot,” vēsta otrā podkāsta sērija.  

„Zinātjauda” ir datos un pētījumos balstītas diskusijas starp pētniekiem un praktiķiem par Latvijas izglītības jomas jautājumiem, kas nozīmīgi ikvienam, tās ir sarunas, lai vairotu datos balstītu lēmumu pieņemšanu gan indivīdu, gan organizāciju, gan valsts mērogā.

Klausāmsarunu cikls pieejams ziņu portālā „Delfi”, kā arī „Spotify” un „Apple Podcasts” platformās.  

Izglītības un zinātnes ministrijas klausāmsarunu cikls „Zinātjauda” veidots ar Eiropas Sociālā fonda atbalstu projektā Nr. 8.3.6.1/16/I/001 „Dalība starptautiskos izglītības pētījumos”. 

ESF Sociālais fonds